Kullanıcı Sözleşmesi

1.Giriş

Campalow.com, kamp alanları, kamp sahaları, karavan park alanları, bungalow evleri, macera parkları, ticari işletmeler ve diğer hizmetler ile ilgili bilgi ve hizmet sağlar. www.campalow.com (“Site”) web sitesi ve sosyal medya hesaplarından kamp yeri arayan kişilere (“kampçılar”) en uygun kamp alanı, karavan park alanı, bungalow evleri, macera parkları, deneyim sahaları, diğer konaklama ve hizmet alanları bulmalarına yardımcı olur. Site ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşılan bilgiler seyahat danışmanlığı kapsamında değildir.

Yorumlar ve soru cevap bölümünde yer alan bilgiler site ziyaretçilerinin görüşlerini ifade eder. Ziyaretçiler üye olarak yada anonim olarak yorum ve soru yazabilirler. Site ve sosyal medya kanallarında yer alan bilgiler güncelliğini yitirmiş, hatalı yada eksik olabilir. Site ve sosyal medya kanallarında bulunan bilgilerde hata, eksik, tutarsızlık nedeniyle doğacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, maliyetlerden, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı www.campalow.com yönetimi ve yazarları sorumlu değildir.

Web sitelerimizde ve uygulamalarımızda konaklama ve boş zaman aktivitelerini tanımlamak için kullandığımız bilgiler (fiyatlar, ücretler, şartlar ve koşullar, müsaitlik dahil) büyük ölçüde ilgili kamp alanı sahiplerinden, kullanıcılarından veya üçüncü şahıslardan bize sağlanan bilgilere ve kamuya açık kaynaklardan elde edilen bilgilere dayanmaktadır.

Her kamp alanı sahibi / hizmet sağlayıcı, kendi kamp alanının ayrıntılarını düzenleme ve resim, video, yorum, cevap ekleme fırsatına sahiptir. Ayrıca kamp alnını / tesisini / işletmesini tanıtmak için bir ücret karşılığında ek paketler satın alabilir. Kamp alanı sahibinin beyan ettiği bilgilerden Site sorumlu değildir.

2.Üyenin Hak ve Yükümlülükleri

Site’de bulunan üyelik formunun talep edilen bilgiler doğrultusunda gerçek bilgilerle doldurulması ve/veya Üye’nin Facebook hesabı, Google hesabı, Linkedin hesabı üzerinden giriş yapması ve işbu Sözleşme’nin kabul edilmesi ile Üye statüsü başlamaktadır. Üye, üye statüsünün başlamasıyla birlikte Site’den e-posta ve SMS almayı kabul eder. Üyelik işlemi, Üye’nin bildirdiği e-posta adresine ve/veya paylaşmış olması halinde cep telefonuna gönderilecek doğrulama linkinin tıklanmasıyla yahut diğer bir doğrulama işleminin gerçekleştirilmesi ile tamamlanmış olacaktır. Üye statüsünün kazanılması için başvuruda bulunan kişinin 18 yaşından büyük olması gereklidir.

Site tamamen kendi iradesi doğrultusunda ve herhangi bir sebebe dayanmadan Üye başvurularını reddedebilir veya Üye başvurusunun kabul edilmesini ek şart ve koşullara bağlayabilir. Site tarafından Üye’nin başvurusunun kabulü veya reddedilmemesi, Site’nin Üye’yi yahut Üye tarafından sunulan bilgileri onayladığı şeklinde yorumlanamaz.

Üye, Site’nin kullanımına imkan veren hesaplar, kullanıcı adı, email ve şifre de dahil olmak üzere tüm bilgilerin kullanım ve yönetiminden bizzat sorumludur. Üye’ye ait hesap, kullanıcı adı, email ve şifre ile gerçekleştirilen her işlem bizzat Üye tarafından gerçekleştirilmiş addedilecek ve bu bilgilerinin Üye dışında bir kişi tarafından kullanılması, kaybolması veya el değiştirmesi nedeniyle Üye ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı zararlardan münhasıran Üye sorumlu olacaktır.

Üye, oluşturulmuş hesaplarını, kullanıcı adı, email ve şifresi ile üyelik profillerini hiçbir şart ve koşulda başka bir kullanıcıya devredemez veya üçüncü kişilerce kullanımına izin veremez. Üye tarafından tek bir hesap açılabilecek olup Üye’nin aynı ad veya başka adlar altında birden fazla hesap açması halinde Üye’nin hesaplarının tamamı ya da bir kısmı tüm içeriği ile birlikte Site tarafından silinebilecektir.

Site, zaman zaman Üyeler’e yönelik çeşitli kampanya ve benzeri uygulamalar düzenleyebilir. Bu uygulamalar dahilinde Site üzerinden sunulacak hizmetlerin ücretlerinde indirim yapılması, hizmetlerin ücretsiz sağlanması veya benzeri kazandırmalar yapılabilecek olup her bir uygulamaya ilişkin koşullar Site üzerinden yada sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Üye, bu tip uygulamalar ve bunlardan faydalandırmanın Sitenin münhasır takdirinde olduğunu ve bu tip uygulamaların yapılmasının Site adına bir taahhüt anlamına gelmediğini, Sitenin her zaman bu kapsamdaki kazanımları geri alabileceğini kabul eder.

Üye, Site’de gerçekleştireceği tüm işlemlerde işbu Sözleşme ile Site’de zaman zaman yayınlanabilecek koşullara, kanuna, ahlaka ve adaba, dürüstlük ilkelerine uyacak, herhangi bir yöntem ile Site’nin işleyişini engelleyebilecek davranışlarda, üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden veya etme tehlikesi bulunan fiillerde bulunmayacaktır.

Üye, hesabında yer alan veya Site’ye kendisi tarafından yüklenen bilgi ve içeriklerin tam, doğru ve hukuka uygun olduğunu, yanıltıcı olmadığını, Site dahilinde diğer taraflarla gerçekleştirdiği iletişimlerin ve Site’de paylaştığı yorumların karalama, kötüleme, itibar zedeleyici beyan, hakaret, iftira, tehdit veya taciz gibi hukuka veya ahlaka aykırı nitelik taşımayacağını, bu içeriklerin üçüncü kişilerin fikri mülkiyet hakları ve kişilik hakları da dahil olmak üzere herhangi bir hak ihlaline sebep olmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir. Bu madde başta olmak üzere Üye tarafından Site’de paylaşılan ve işbu Sözleşme ile Site’de yer alan diğer koşul ve şartlara aykırı içerikler Site’den kaldırılabilecek, bu tür içerikler nedeniyle Üye’nin Site’den faydalanma imkanı kısmen veya tamamen askıya alınabilecektir.

3.Site Telif Hakları

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu (Site Telif Hakları Konusunda) Yasal Uyarı:

Site içerisindeki resim, yazı, yorum, soru ve diğer bilgiler izin alınmaksızın kar amaçlı ya da kar gütmeden, koplayanamaz, çoğaltılamaz, taşınamaz, alıntı yapılamaz, paylaşılamaz. Site içerisindeki bilgilere site dışından başka yollarla da erişilmiş olsa yukarıdaki şartlar geçerlidir. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvafakati olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz.