Zökün Gölü Kamp Alanı

Zökün Gölü Kamp Alanı
4,00

--

--

Tortum/Erzurum


Hakkında

Zökün Gölü Kamp Alanı’nda doğaya hayran bırakan bir güzelliğe şahit olabilirsiniz. Yüzen adalarıyla ünlü Zökün Gölü, Erzurum’un Tortum ilçesi sınırlarında yer alıyor. Tortum merkezine 3 km, Erzurum şehir merkezine ise 55 km’lik mesafesi bulunan Zökün Gölü Kamp Alanı’na özel araçla ulaşmak mümkün. Üstelik bölgenin şehir merkezine yakınlığı ve elverişli ulaşım rotası sayesinde gelirken toplu taşıma araçlarını da tercih edebilirsiniz. Zökün Gölü’nün Tortum ilçe merkezine yakınlığı kamp etkinliğini de oldukça pratik bir hâle getiriyor. Dolayısıyla bölgede kamp kurduğunuz süre boyunca çeşitli ihtiyaçlarınız için kısa sürede merkeze giderek tesis ve marketlerden faydalanabilirsiniz.

Yemyeşil bir doğa ve buz gibi bir gölün buluşma noktası olan Zökün Gölü Kamp Alanı’nın kolay ulaşım rotası sayesinde çadırın yanı sıra karavanla da kampçılık yapılabiliyor. Üstelik dağlardan boylu boyunca uzanan buz gibi bir suyun yanında kamp kurmanın oldukça iç ferahlatıcı olacağını söyleyebiliriz. Zökün Gölü Kamp Alanı’nda doğaya zarar vermemek koşuluyla içinizi ısıtacak bir kamp ateşi de yakabilirsiniz. Erzurum’un doğal mucizesi Zökün Gölü Kamp Alanı’nda ihtiyaçlar noktasında başvurabileceğiniz özel bir işletme bulunmuyor. Dolayısıyla kamp süresi boyunca ihtiyaçlarınızı karşılamak için kendi imkânlarınız ya da stoklu ekipmanlarınıza başvurabilirsiniz. Ayrıca günlük ihtiyaç duyduğunuz şeyler için Tortum ilçe merkezine de kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Zökün Gölü Kamp Alanı büyüleyici atmosferi ve elverişli konumu sayesinde birçok aktivite için de fırsat sunuyor. Dolayısıyla yılın her mevsiminde gölü ziyaret eden misafirlerin patika yollarda doğa yürüyüşü ve gölde olta balıkçılığı yapabilme imkânı bulunuyor. Doğanın saklı kalmış cenneti Zökün Gölü’nde bahar ve yaz mevsiminde olduğu kadar kış vakitlerinde de çadır kurulabiliyor. Ancak bunun için Erzurum’un yoğun soğuklarını hesaba katmalı ve kar ekipmanları konusunda hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

15°/11° C

Clouds

Çar (24.Nis)

18°/13° C

Rain

Per (25.Nis)

18°/12° C

Rain

Cum (26.Nis)

18°/13° C

Rain

Cmt (27.Nis)

19°/12° C

Rain

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan