Zırtlan Deliği Koyu Kamp Alanı

Zırtlan Deliği Koyu Kamp Alanı
4,20

--

--

Hisar, Didim/Aydın


Hakkında

Didim’in el değmemiş güzelliklerinden biri de Zırtlan Deliği Koyu. Hisar Mahallesi’nde yer alan Zırtlan Deliği Koyu, bölge halkı tarafından az bilinen bakir bölgelerden biri. Doğal ve el değmemiş Zırtlan Deliği Koyu’nda muhteşem bir doğa harikasına şahit olacağınızı söyleyebiliriz. Koyun herhangi bir işletmeye bağlı olmaması bölgeyi olabildiğince sessiz ve sakin bir hâle getiriyor. Siz de profesyonel kamp tecrübelerini kullanabileceğiniz bir kaçamak için Zırtlan Deliği Koyu’nu rotaya ekleyebilirsiniz. Koya ulaşabilmek için iki farklı yol alternatifi bulunuyor. Nazilli Umut Sitesi ve Kırk Evler yönünden ayrılan iki ayrı yoldan ulaşım sağlanabiliyor. Ancak koya inen yolun oldukça bozuk olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle gelirken zemini yüksek araçları tercih edebilirsiniz. Her ne olursa olsun yol boyunca çektiğiniz zorluğun muhteşem bir doğa kampına değeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz Zırtlan Deliği Koyu Kamp Alanı’nda ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulacağınız herhangi bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle birçok ihtiyacınız için tedarikli gelmeniz gerekiyor. Tamamı doğal ve bakir kalmış Zırtlan Deliği Koyu’nda sadece sessizliğin keyfini çıkartabilirsiniz. Gelirken yanınızda havlunuzu getirirseniz muhteşem bir denizde yüzeceğinizi söyleyebiliriz. Zırtlan Deliği Koyu’nun plaj alanı yumuşak kumlarla kaplı. Bölgede taşlık alanlar da bulunsa da sizi rahatsız edecek düzeyde değil. Dolayısıyla soru işaretlerini geride bırakacağınız bir yaz kaçamağını Zırtlan Deliği Koyu’nda yapabileceksiniz. 

Zırtlan Deliği Koyu’nun sessiz ve sakin yapısı özellikle ruhsal dinginliğiniz için bulunmaz fırsatlar sunuyor. Bölgenin sessizliğinden faydalanarak meditasyon ve yoga yapabilir ya da kitap okuyabilirsiniz. Ruhsal bir dinginlikten sonra vücudunuzu dinç tutmak için de muhteşem bir doğa atmosferini bulacaksınız. Uzun uzun tertemiz oksijeni soluyacağınız bir trekking size çok iyi gelecektir. Aynı zamanda bir doğa gezisi de planlayıp bakir kalmış bölgeleri keşfedebilirsiniz. Zırtlan Deliği Koyu çevresinde herhangi bir işletme bulunmadığını bilerek gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan