Zinnar Bağları Kamp Alanı

Zinnar Bağları Kamp Alanı
4,40

--

--

13 Mart, Artuklu/Mardin


Hakkında

Şehrin yorucu havasından uzaklaşarak doğanın kucağında huzur bulmak için Zinnar Bağları’na gidebilirsiniz. Yıl boyunca kiraz ve nar gibi mis kokulu meyvelerin yetiştirildiği Zinnar Bağları’nda Mardin’in eşsiz dağlarından esen bir rüzgârla büyülenebilirsiniz. Mardin’in Artuklu ilçesi Cevizpınarı Köyü’nde bulunan Zinnar Bağları’nın şehir merkezine yaklaşık 10 km’lik mesafesi mevcut. Dolayısıyla merkezden ücretsiz kamp kurabileceğiniz Zinnar Bağları’na kolayca ulaşabilirsiniz. Bağlara gelirken yol boyunca bir zorluğa maruz kalmamak için özel araç tercih etmenizi öneririz.

Zinnar’ın bağları, yaylası ve köyünde ücretsiz kamp kurabileceğiniz birbirinden elverişli noktalar bulunuyor. Zinnar Bağları’nda her düzlük meyve hasatlarıyla dolu olsa da çadır kurabileceğiniz düzlük bir noktayı tercih edebilirsiniz. Meyve ağaçları arasında dinlenme imkânı sunan Zinnar Bağları Kamp Alanı’nda dinlendirici yürüyüşler de yapabilirsiniz. Zinnar Bağları Kamp Alanı’nda ücretsiz kamp yaptığınız süre boyunca çevreyi gezerek keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik bu esnada meyve yetiştiriciliğiyle uğraşan bölge halkıyla yakın sohbetlere girerek önemli bilgiler toplayabilirsiniz. Yeni yetişmiş organik meyvelerin kokusuyla büyüleneceğiniz Zinnar Bağları Kamp Alanı’nda ihtiyaç karşılama noktasında özel bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle kampa gelirken hazırlığınızı tam yapabilir ya da ihtiyaç noktasında yöre halkına başvurabilirsiniz.

Mardin’in dinlendirici rüzgârlarıyla unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz Zinnar Bağları’nda vücudunuzu dinç tutacağınız aktiviteler yapabilirsiniz. Bağın çevresini keşfetmek ve nefesinizi güçlendirmek için bir trekking yapabilirsiniz. Ayrıca rengarenk bağların büyüleyici görüntüsünü unutulmaz kılmak için fotoğrafçılık da yapabilirsiniz. Zinnar Bağları yapısı itibariyle ateş yakmaya müsait bir yer değil. Bu nedenle sert soğuklara karşı kapsamlı ekipmanınız yoksa bölgeyi sonbahar, yaz ve ilkbahar aylarında ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Ağaçlık alan