Yıldırımtepe Köyü Kamp Alanı

Yıldırımtepe Köyü Kamp Alanı
4,00

--

--

Çıldır/Ardahan


Hakkında

Doğanın yemyeşil dokusuna tanıklık edeceğiniz mucizevi rotalardan biri de Yıldırımtepe Köyü. Ardahan’ın Çıldır sınırları içerisinde yer alan Yıldırımtepe Köyü, yıllarca bozulmadan doğallığını korumayı başarmış büyüleyici manzarası sayesinde yılın her sezonu sıklıkla ziyaret ediliyor. Büyüklü küçüklü muhteşem dağlara ev sahipliği yapan Yıldırımtepe Köyü’nde birbirinden kıymetli doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Gezginler tarafından vazgeçilmez bir rota hâline gelen Yıldırımtepe Köyü kampçıların da uğrak noktası. Kolay ulaşım rotası ve muhteşem manzarasıyla Yıldırımtepe Köyü hem çadır hem de karavan kampı için yaz ve kış sezonu dâhil olmak üzere her dönem tercih ediliyor.

Çıldır ilçe merkezine yaklaşık 2 km’lik kısa bir mesafesi bulunan Yıldırımtepe Köyü Kamp Alanı’nı farklı kılan noktalardan biri de tarihi kalıntıları. Bölgenin sahip olduğu tarihi kalıntılar sayesinde kampçılık yaparken geçmiş tarihlerin değerli sayfalarına doğru yolculuk yapabilirsiniz. Çıldır’ın ilçe merkezinden başladığınızda bir şehrin doğal güzelliklerine tanıklık etmek için rotada Çıldır Gölü, Şeytan Kalesi ve Yıldırımtepe Köyü çevresinin bulunduğu uzun bir doğa yürüyüşü gerçekleştirebilirsiniz. Köyün Çıldır merkezine yakınlığı yerliler için piknik aktivitesini mümkün kılarken kampçılara market ve bakkal gibi tesisler sağlıyor. Dolayısıyla Yıldırımtepe Köyü Kamp Alanı’nda herhangi bir özel tesis bulunmadığı için kamp süresince ihtiyaçlarınızı 2 km sürüş mesafesi sonunda ulaşacağınız Çıldır ilçe merkezinden karşılayabilirsiniz.

Yöre halkı, gezgin ve kampçılar tarafından turistik amaçlı sık sık ziyaret edilen Yıldırımtepe Köyü Kamp Alanı’nda keşfedebileceğiniz birçok aktivite imkânı mevcut. Kamp alanında bakir kalmış doğal güzellikleri bir fırsat bilerek fotoğrafçılık, trekking ya da şehir gezisi planlayabilirsiniz. Ayrıca eksiksiz geldiğiniz Yıldırımtepe Köyü Kamp Alanı’nda piknik de yapabilirsiniz. Yıldırımtepe Köyü, yaz ve bahar mevsiminde olduğu gibi sonbahar ve kış manzarasıyla da görenleri kendine hayran bırakıyor. Dolayısıyla Ardahan’ın dağlarına kar çöktüğü vakitlerde kar ekipmanlarınızı eksiksiz tamamlayarak Yıldırımtepe Köyü Kamp Alanı’nda bir kış kampı yapabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Ağaçlık alan