Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı

Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı
4,10

--

--

Tekir, Merkez/Kahramanmaraş


Hakkında

Gizemli bir güzelliğin ortasında keyifli bir yaz ve kış kampı için Yeşilgöz Obruğu’na gelebilirsiniz. Doğaseverler tarafından yılın her sezonu bitmeyen bir ilgiyle takip edilen Yeşilgöz Obruğu, Kahramanmaraş’ın Tekir bölgesi sınırlarında yer alıyor. Şehir merkezine yaklaşık 55 km mesafesi bulunan doğa harikasına özel araçla kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Yeşilgöz Obruğu’nun Kahramanmaraş merkezine 50,4 km, Gaziantep’e 126 km ve Kayseri’ye 205 km uzaklığı mevcut. Dolayısıyla burada kamp kurduğunuz süre boyunca çeşitli şehirleri gezme imkânı da bulabilirsiniz. Bir mesire alanı olarak da tercih edilen Yeşilgöz Obruğu’nda genellikle piknik ve gezi için gelen doğaseverler görülüyor. Ancak her ne kadar piknik için uygun bir mesire alanı olarak görülse de çadır kurabileceğiniz elverişli düzlük alanlar da bulunuyor. Ücretsiz kamp kurabileceğiniz Yeşilgöz Obruğu’nun zaman içerisinde mağaraların çökmesiyle oluşmaya başladığı biliniyor. Çöken mağaralara zaman içerisinde su doluyor ve görenleri kendine hayran bırakan Yeşilgöz Obruğu oluşuyor.

Kahramanmaraş’ın sınırlarında adeta cennete açılan bir kapıya ulaşabileceğiniz Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı çevresinde hizmet veren özel restoran ve tesisler bulunuyor. Özellikle yaz sezonu boyunca hizmet veren işletmelerde yeme-içme ya da wc, elektrik, internet bağlantısı gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı’na gelirken yaz sezonu yerine kışı tercih ediyor ve huzurlu bir atmosferden hoşlanıyorsanız çevrede yer alan bazı tesislerin kapalı olduğuna şahit olabilirsiniz. Bu nedenle kışın kamp alanına gelirken kendi hazırlığınız konusunda temkinli olmanızı tavsiye ederiz. Eşya taşımak istemezseniz de gelirken yol üzerinde Tekir köy merkezinden çeşitli ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Adı gibi yeşil bir gözü andıran Yeşilgöz Obruğu’nda birbirinden kapsamlı yürüyüş rotalarına denk gelebilirsiniz. Her adımda farklı bir güzelliği keşfedeceğiniz bölgede mutlaka bir doğa yürüyüşü yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca derinliği 40 metreyi bulan obruğun içerisinde deneyimlenen çeşitli dalış sporlarına da katılabilirsiniz. Ömür boyu hatırlayacağınız bir güzelliği ölümsüz kılmak için yer aldığı doğanın görkemli güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz. Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı’nda temel ihtiyacınız için tesis bulunsa da olumsuz ihtimallere karşı özellikle kış kampı ekipmanları konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Balık Tutma
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet