Yeşil Liman Koyu Kamp Alanı

Yeşil Liman Koyu Kamp Alanı
4,20

--

--

Korubaşı/Ayvacık/Çanakkale


Hakkında

Herhangi bir ücret ödemeden yalnızca kafa dinleyebileceğiniz bir rota için Yeşil Liman’a gidebilirsiniz. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi sınırlarında yer alan Yeşil Liman Koyu, Assos’un hareketli yaşamı ve turistik özelliğine ters olarak oldukça sakin bir yapıya sahip. Dolayısıyla koy çevresinde dilediğiniz yere çadırınızı kurarak hem sessiz hem de sakin bir gece geçirebilirsiniz. Ayvacık Korubaşı’da yer alan Yeşil Liman Koyu’na ulaşım özel araçlarla sağlanıyor. Ücretsiz kamp alanına gelmek için Assos'tan Babakale yönüne doğru giderken soldaki ilk sapağa yönelmeniz gerekiyor. Ardından yaklaşık 4 km boyunca ilerledikten sonra Yeşil Liman Koyu’na ait bir tabelayla karşılaşıyorsunuz. Bölgede dilediğiniz noktaya çadırınızı kurabilirsiniz. Bölgede masmavi bir denize ulaşmak için de gelmiş olduğunuz rotadan yaklaşık 2 km daha yolu kat etmeniz gerekiyor.

Huzurlu atmosferiyle tatilciler tarafından tercih edilen Yeşil Liman Koyu herhangi bir kamp işletmesine ait değil. Dolayısıyla çeşitli ihtiyaçlarınız noktasında hazırlıklı gelmelisiniz. Çevrede herhangi bir özel işletme olmadığı gibi yazlık evlerden başka bir konut da bulunmuyor. Bu durum genellikle bir olumsuzluk olarak algılansa da sakin bir tatil tercihinde ilk sırada yer alıyor. Yeşil Liman Koyu’nda wc, soyunma kabini ve buzdolabı gibi imkânlar bulunmasa da bir su kaynağı mevcut. Dolayısıyla kamp süreniz boyunca temiz bir su kaynağı konusunda mahrum kalmıyorsunuz. Yeşil Liman Koyu’nda tatil yapan kampçıların bir ateş yakması yasak. Böylece doğanın vermiş olduğu bakir bir koy atmosferini korurken sakin bir kamp deneyimine imza atabilirsiniz. 

Ücretsiz Yeşil Liman Koyu, girebileceğiniz en güzel denizlerden birine sahip. Koyun denizine adım attığınız andan itibaren berrak dalgalarla karşılaşıyorsunuz. Ancak Yeşil Liman Koyu’nun sahili taşlık ve denizde çok sayıda deniz kestanesi bulunuyor. Bu nedenle ücretsiz kamp alanına gelirken deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ediyoruz. Yeşil Liman Koyu’nda konaklarken doğanın tadını çıkarmak için trekking, bisiklet sürüşü, gezi, yüzme, dalış ve olta balıkçılığı da yapabilirsiniz. Sessiz ve sakin bir kamp deneyimi için Yeşil Liman Koyu’na giderken bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Ağaçlık alan