Yellice Dağı Kamp Alanı

Yellice Dağı Kamp Alanı
4,10

--

--

Kuyusinir/Kütahya Merkez/Kütahya


Hakkında

Kampçılık tecrübelerinize başvurabileceğiniz macera dolu bir kamp bölgesi de Yellice Dağı. Kütahya’nın Kuyusınır bölgesinde bulunan Yellice Dağı hem kamp hem de piknik için elverişli bir ortam sunuyor. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Yellice Dağı’na ulaşım noktasında yalnızca özel araçlar kullanılıyor. Bölgeye özel araçla gelirseniz de belirli bir noktaya kadar ulaşarak aracınızı park etmelisiniz. Kalan yolu yürüyerek devam ederseniz Yellice Dağı’nın büyüleyici zirve noktasına ulaşabilirsiniz.  Yellice Dağı yazın piknikçiler tarafından tercih edildiği gibi kış sezonunda da kampçıların gözdesi hâline geliyor. Üstelik Yellice Dağı Kamp Alanı’nda kış kampı yaparken bembeyaz bir örtünün kapladığı doğa harikalarını gözlemleme şansına erişebileceksiniz.

Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Yellice Dağı Kamp Alanı olanaklar konusunda biraz kısıtlı. Dolayısıyla Yellice Dağı çevresinde wc, duş ya da elektrik gibi imkânlar bulunmuyor. Bu nedenle temel ihtiyaçlarınızı kendi imkânlarınızla karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Doğaya gönül vermiş kampçıların uğrak rotası Yellice Dağı’nda yemek konusunda da bir alternatif mevcut değil. Bu nedenle günlük tüketeceğiniz dayanıklı besinleri yanınızda getirebilirsiniz. Muhteşem bir dağın zirvesinde büyüleyici manzaraya karşı ayaklarınızı uzatabileceğiniz Yellice Dağı Kamp Alanı’nda zirveye çıktıkça sinyal gücünde azalmalar görülebilir. Bu nedenle yola çıkmadan önce kamp yapacağınız bölgeyi sevdiklerinize bildirmelisiniz. 

Yaz ve kış sezonunda uğrak bir rota hâline gelen Yellice Dağı Kamp Alanı’nda birbirinden farklı aktiviteleri deneyimlemek mümkün. Yaz ya da ilkbahar mevsiminde dağın zirvesine tırmanmadan eteklerde büyüleyici bir manzaraya tanık olacağınız piknikler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kış ya da sonbahar sezonunda Yellice Dağı’na giderseniz tırmanış, kampçılık ve fotoğrafçılık gibi aktivitelere ağırlık verebilirsiniz. Yellice Dağı zirvesine çıktığınızda kar soğuğuna karşı hazırlıklı olacağınız çadır, uyku tulumu, ışık ve ısı kaynağı gibi ekipmanları yanınızda getirmeyi unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Kayak

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan