Yazıköy Plaj ve Kamp Alanı

Yazıköy Plaj ve Kamp Alanı
4,30

--

--

Yazıköy/Datça/Muğla


Hakkında

Yaşam temposundan uzaklaşırken ruhunuzu dinlendirecek bir kamp yeri arayışındaysanız tatilde Yazıköy Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Datça şehir merkezine yaklaşık 32 km’lik bir mesafede bulunan kamp alanında doğayla bütünleşeceğiniz, sakin ve huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Hem ruhen hem de fiziksel olarak oldukça rahatlayacağınız kamp alanına özel ya da toplu taşıma araçları ile kısa sürede ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kamp alanına kısa sürede ulaşım sağladıktan sonra çadırınızı araç yanına kurabilir ve keyifli bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Huzurlu bir çadır kampı yapabileceğiniz Yazıköy Plajı çevresinde herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Bu durum tatiliniz için sessiz bir atmosfer oluştursa da ihtiyaçlarınızı kendi tecrübelerinizle karşılayabilmeniz gerekiyor. Özellikle günlük yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınızı gelirken yolda ya da en yakın 1 km uzaklıktaki Yazı Köyü çevresinden karşılayabilirsiniz. Çevresinde yemyeşil tepelerin göze çarptığı kamp alanında herhangi bir yerleşim alanı da bulunmuyor. Bu sayede çadırınızı kurduğunuz andan itibaren sessiz, sakin ve huzurlu bir kamp tatili geçirebiliyorsunuz. Yazıköy Plajının kumsalı küçük çakıl taşlarıyla dolu. Bu durumdan rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız deniz ayakkabısı getirmenizi öneririz. Aynı zamanda plajın denizi de hafif dalgalı olabilir. Bu nedenle profesyonel yüzme tecrübelerine başvurabilirsiniz.

Konaklayacak misafirlere huzurlu bir doğa vadeden Yazıköy Plajı kamp alanı çevresinde birçok fiziksel ve ruhsal aktiviteyi de deneme fırsatı bulabilirsiniz. Plaj çevresinde konaklarken arzunuza göre kitap okuyabilir, yoga yapabilir ya da gördüğünüz muhteşem doğa harikalarını fotoğraflayabilirsiniz. Aynı zamanda akvaryumu andıran muhteşem bir denizde yüzebilir, dalış yapabilir ya da olta balıkçılığını deneyebilirsiniz. Fiziksel aktivitelere ağırlık veriyorsanız bölgede mutlaka trekking ya da gezi yapmanızı öneririz. Kamp bölgesine doğru yola çıkmadan önce çevrede herhangi bir tesisin bulunmadığını unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan