Yatır Köyü Kamp Alanı

Yatır Köyü Kamp Alanı
4,00

--

--

Yatır/Eğil/Diyarbakır


Hakkında

Diyarbakır’ın yemyeşil kırsalını keşfetmek için kamp ekipmanlarını toplayıp Yatır Köyü’ne gidebilirsiniz. Meşhur Yatır Köyü, Dicle Nehri’ne birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu sayede kamp kurduğunuz süre boyunca Dicle Nehri’nin sakin sularına şahit olma şansına sahipsiniz. Diyarbakır şehir merkezine 47 km mesafesi bulunan Yatır Köyü’nde yaklaşık 50 hane bulunuyor. Dolayısıyla Dicle Nehri kıyısında Diyarbakır’ın gizli kalmış huzurlu doğasını keşfedebiliyorsunuz. Ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz Yatır Köyü’ne ulaşım toplu taşıma ve özel araçla sağlanabiliyor. Bunun için ilçe otogarından Yatır Köyü’ne düzenli olarak giden dolmuşları tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel araçla bölgeye geliyorsanız Ergani istikametinde ilerleyip Devegeçidi Köprüsü’nü geçmeniz gerekiyor. Ardından sağ yöne dönerek tabelaları takip ederek Yatır Köyü Kamp Alanı’na ulaşabilirsiniz. 

Dicle Nehri’ne 3-4 dakikalık kısa bir yürüme mesafesi bulunan Yatır Köyü Kamp Alanı’nda köyün sahip olduğu imkânlar sayesinde birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bölgede kaldığınız süre boyunca tuvalet ihtiyacı için mescide gidebilirsiniz. Ayrıca yeme ve içme gibi ihtiyaçlar için köy bakkalını ziyaret edebilirsiniz. Şarj için bir ihtiyacınız bulunursa köyde bulunan lokanta ve kahvelerden elektrik kaynağı rica edebilirsiniz. Köy yerinin dış bölgesinde nehir kıyısında çadır kurabileceğiniz elverişli noktalar bulunuyor. Kırsal köy hayatına uyum sağlayacağınız Yatır Köyü Kamp Alanı’nda sessiz ve sakin bir kamp deneyimine çıkabilirsiniz. Yaz ve kış mevsiminde tercih edebileceğiniz Yatır Köyü Kamp Alanı’na gitmeden önce her imkâna ulaşsanız da özellikle ekipman konusunda hazırlık yapmanız tavsiye ederiz.

Büyüleyici bir köyün geçmişten gelen güzelliğini keşfedebileceğiniz Yatır Köyü Kamp Alanı’nda çeşitli aktivitelerle vakit geçime imkânınız bulunuyor. Kamp bölgesinin köy merkezine yakınlığı sayesinde bir şehir turuna çıkarak tozlu kalmış köy tarihini yeniden keşfedebilirsiniz. Ayrıca kısa bir sürede ulaşabileceğiniz Dicle Nehri çevresinde yürüyüş yapabilir ya da meditasyona vakit ayırabilirsiniz. Ücretsiz bir kamp deneyimi yaşayacağınız Yatır Köyü’ne geldiğinizde doğanın sayısız güzelliğini ölümsüz kılacağınız fotoğraflar da çekebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Balık Tutma
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Masalar ve banklar

Ağaçlık alan

Mescid (Bay)