Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı

Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı
3,00

--

--

Pınarlı/Şavşat/Artvin


Hakkında

Doğada yayla faaliyetlerine tanıklık ederken yenileyici bir oksijeni keşfetmek için Yalnızçam Yaylası’na gelebilirsiniz. Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu arasında bir köprü görevini üstlenen Yalnızçam Yaylası, Ardahan şehir merkezine yaklaşık 17 km’lik mesafede bulunuyor. Ulaşımın yalnızca özel araçla sağlandığı Yalnızçam Yaylası’nda alabildiğine yeşil bir doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik Karadeniz’in sıralanmış yeşil dokusundan uzanan tertemiz atmosferi fırsat bilerek inzivaya çekilebilirsiniz. Doğası ve tertemiz atmosferiyle yılın her sezonu rağbet gören Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı’nda büyükşehrin yorucu rutinlerinden arınarak dinlenebilirsiniz

Bahar ve yaz sezonunda renklerin ahenkli cümbüşüne ev sahipliği yapan Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı’nın deniz seviyesinden 2700 metrelik bir yüksekliği mevcut. Dolayısıyla bölgenin normalden çok daha soğuk olacağını söylemek mümkün. Bölgenin en önemli yaylaları arasında gösterilen Yalnızçam’da hem yaz hem de kış sezonunda unutulmaz kamp anıları biriktirebilirsiniz. Ulaşımın oldukça kolay sağlandığı kamp alanına çadırla geldiğiniz gibi karavanınızı da getirebilirsiniz. Doğa yürüyüşü ve pikniklere ev sahipliği yapan Yalnızçam Yaylası, Ardahan’ın en önemli doğal güzellikleri arasında gösteriliyor. Yaylacılık faaliyetlerinin kesintisiz olarak sürdürüldüğü Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı’nda festival ve eğlence gibi keyifli etkinlikler de düzenleniyor.

Türkiye’nin doğu rotasında doğal güzellikleri keşfetmek isteyen kampçıların uğrak rotası Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı’nda trekking, gezi ve fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Ayrıca Yalnızçam Dağları’na ulaşarak tırmanış ya da kayak gibi aktiviteleri deneyebilirsiniz. Yaz ve kış sezonunda ayrı güzelliklere ev sahipliği yapan Yalnızçam Yaylası Kamp Alanı’nda özel bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle temel ihtiyaçlarınızı temin edebilir ve kar soğuklarına hazır olmak için 4 mevsime dayanıklı çadır, uyku tulumu ve cep sobası gibi kış ekipmanlarını hazırlayabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Kayak
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan