Uzunova Gölü Kamp Alanı

Uzunova Gölü Kamp Alanı
4,00

--

--

Kulp/Diyarbakır


Hakkında

Diyarbakır’ın muazzam doğasını keşfedebileceğiniz eşsiz rotalardan biri de Uzunova Gölü. Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Uzunova Gölü, Sason Yolu üzerinde yer alıyor. Yeşil ve mavinin en güzel tonlarına tanıklık edebileceğiniz Uzonova Gölü’nde Diyarbakır’ın anlatmakla bitmeyen büyüleyici oksijenini keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz. Doğanın kucağında uzun süredir ihtiyacınız olan kış kampını yapabileceğiniz Uzunova Gölü Kamp Alanı’na Sason Yolu üzerinden geçen servislerle ulaşmak mümkün. Servisten indikten sonra yemyeşil bir köy üzerinden yürüyerek Uzunova Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Üstelik gölün çevresine gelmek için bir noktaya kadar özel aracınızla da gelebilirsiniz. Uzunova Gölü Kamp Alanı’nın Diyarbakır merkezine yaklaşık 123 km’lik uzaklığı mevcut. Ayrıca bölge Kulp ilçe merkezine de yaklaşık 24 km’lik bir mesafeye sahip.

Çevresinde özel hiçbir işletme ya da tesise rastlayamayacağınız Uzonova Gölü’nde bakir kalmış bir doğayı keşfedebileceksiniz. Üstelik kamp alanının çok fazla kişi tarafından bilinmeyen yapısı ve şehir merkezine uzaklığı bölgeyi oldukça sessiz ve sakin bir hâle getiriyor. Göl çevresinde kamp yaparken özel işletmelere kolayca ulaşamayacağınız için önceden hazırlıklı gelebilirsiniz. Özellikle Diyarbakır’ın yoğun soğuklarını yansıtan hava koşullarını göz önünde bulundurarak kış kampına uygun ekipmanlar getirmenizi tavsiye ederiz. Uzunova Gölü, şehirden uzak yapısı ve huzurlu atmosferiyle piknik için de tercih ediliyor. Ayrıca bölgenin kampa elverişli düzlük alanları sayesinde göl çevresinde bir çadır kampı da kurabilirsiniz.

Uzunova Gölü’nde büyüleyici bir güzelliği keşfederken çeşitli etkinlikler de yapabilirsiniz. Özel araçla geldiyseniz şehir merkezi ya da ilçe rotalarını mutlaka keşfetmelisiniz. Ayrıca göl çevresinde olta balıkçılığı ya da piknik de yapabilirsiniz. Uzunova Gölü Kamp Alanı’nda uzun patika yollar da bulunuyor. Doğayla iç içe patika yollarda keyifli bir doğa yürüyüşüne çıkabilir ve bu sürede gördüğünüz güzellikleri fotoğraflayabilirsiniz. Diyarbakır’ın yaz sıcaklarından kaçınarak bölgeyi özellikle kış kampı için tercih edecekseniz kapsamlı kamp ekipmanları getirmeyi unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Doğada Yürüyüş
Yoga
Gezi
Rahatlama

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan