Uyuyan Dev (Çukurbağ) Kamp Alanı

Uyuyan Dev (Çukurbağ) Kamp Alanı
4,70

--

--

Andifli, Kaş/Antalya


Hakkında

Oksijeni yüksek bir doğada doyasıya yürüyüş ve konaklamanın keyfini çıkarmak için Uyuyan Dev (Çukurbağ) kamp alanını tercih edebilirsiniz. Yemyeşil tepelere uzanan masmavi bir deniziyle bölgede harika bir doğa manzarasına şahit olabilirsiniz. Kaş’ın Çukurbağ Köyü sınırları içerisinde yer alan Uyuyan Dev (Çukurbağ) kamp alanı özellikle yaz sezonunda doğa yürüyüşleri ve çadır kampı için tercih ediliyor. Bu sayede bölgede konforlu bir çadır konaklaması yaparken doğanın enfes güzelliklerini keşfetme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Ücretsiz kamp alanına gitmek için öncelikle Kaş ilçe otogarından Çukurbağ Köyü istikametine giden dolmuşlara binmeniz gerekiyor. 15 dakika süren bir yolculuk sonunda köye varabiliyorsunuz. Ardından kamp alanına ulaşmak için köy üzerinden dağa çıkan patika yolları tercih edebilirsiniz.

Kamp alanına gelirken kat ettiğiniz patika yolların sonunda Kaş ve Meis’i kuşbakışı gözlemleyebileceğiniz eşsiz bir noktaya ulaşabiliyorsunuz. Hem geliş hem de konaklama süresince kamp alanının sahip olduğu doğal patika yollarını kullanabilirsiniz. Yemyeşil bir doğa ile çevrelenmiş patika yolları özellikle yürüyüş grupları tarafından tercih ediliyor. Dolayısıyla bölgede patika yolların hakkını vereceğiniz keyifli bir trekking yaparken keşfettiğiniz birbirinden güzel manzaraları fotoğraflayarak ölümsüz hâle getirebilirsiniz. Uyuyan Dev (Çukurbağ) kamp alanında konaklarken günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme bölgede bulunmuyor. Bunun için yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı Kaş ilçe merkezinden temin etmenizi tavsiye ederiz. Temel ihtiyaçlarınız için kamp bölgesinde herhangi bir işletme bulunmasa da yürüyüş patikalarında su bulabileceğiniz birkaç nokta bulunuyor. Bu sayede efor sarf ederken su ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz.

Bölgede kamp yaparken yürüyüş yapmak isterseniz patikaların oldukça yorucu olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Gün sonunda patikayı inerek aynı yolu kat etmek yerine vardığınız noktada benzersiz bir manzara eşliğinde çadır kampı yapabilirsiniz. Aynı zamanda büyüleyici bir oksijenin tadını çıkartacağınız trekking esnasında gözlemlediğiniz anıları ölümsüz hâle getirmek için doğa fotoğrafçılığı da yapabilirsiniz. Manzarasıyla adeta görenleri hayran bırakan ücretsiz kamp alanına doğru yola çıkmadan önce dayanıklı besinler temin etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Ağaçlık alan