Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı

Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı
4,60

facebook.com/uludagmilliparki/?locale=tr_TR

0 224 285 23 35

Süleymaniye, Bursa Uludağ Yolu, Osmangazi/Bursa

Özel işletme


Hakkında

Bursa’nın Uludağ ilçesinde hem yaz hem kış sezonu boyunca kamp yapabileceğiniz bir rota da Uludağ Milli Parkı. Bursa Uludağ Yolu istikametinde bulunan Milli Park’ın gelişmiş imkânları ve birbirinden konforlu konaklama alternatifleri sayesinde kendinizi oldukça özel hissedebilirsiniz. Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı’nın İstanbul’a 2 saat 26 dakika, Eskişehir’e 2 saat 28 dakika, Kocaeli’ne 1 saat 53 dakika ve Bursa şehir merkezine yarım saatlik mesafesi bulunuyor. Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı’na ulaşmak için Soğukpınar Uludağ ve Bursa Uludağ yolu istikametinden giden araçları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kamp alanına gelmek için İstanbul’dan yola çıktığınızda Anadolu Otoyolu ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu üzerinden özel araçla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tesise özel araçla vardığınızda ise milli parkın otopark imkânlarından faydalanabilirsiniz. 

13.024 hektarlık bir alanda kurulan ve 1961 yılında Milli Park olarak ilan edilen Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı’nda yaz ve kış sezonunda konaklayabileceğiniz çeşitli alternatifler bulunuyor. Yaz sezonunda yemyeşil ağaçlar; kışın ise bembeyaz bir kar örtüsüyle büyülenebileceğiniz tesiste çadır, karavan ve bungalov evlerinde konaklayabilirsiniz. Milli parkın içerisinde çadır kurabileceğiniz ve karavanı güvenle park edebileceğiniz sakin istikametler bulunuyor. Bu sayede özgür bir kamp deneyimine adım atabiliyorsunuz. Ayrıca Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı’na ailenizle geldiğinizde konforlu Kırevi bungalov konseptlerini kiralayabilirsiniz. Misafirler için konforlu konaklama alternatifleriyle hazırlanmış Milli Park’ta pek çok hizmet de bulabilirsiniz. Tesiste duş, wc, sıcak su, elektrik bağlantısı, wifi, ateş alanı ve daha pek çok hizmet bulabilirsiniz. Ayrıca günlük yemek ihtiyaçlarınız için restoranın lezzetli öğünlerinden faydalanabilir ya da kahvaltı servisini tercih edebilirsiniz.

Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı’nda deneyebileceğiniz pek çok mevsim aktivitesi bulunuyor. Kışın tesisin kayak alanlarında kayak yapabilir, teleferiğe binebilir ya da eşsiz manzarayı fotoğraflayabilirsiniz. Yaz mevsimi geldiğinde ise yürüyüş parkurlarında bir doğa gezisine çıkabilir, bisiklet sürebilir ya da parkın çeşitli güzelliklerini keşfedeceğiniz kültürel bir tura adım atabilirsiniz. Milli Park içerisinde yaz aylarında aktif hizmet gösteren Sarıalan Kamp Alanı ve Çobankaya Kamp Alanı gibi rotalarda da kamp kurabilirsiniz. Daha pek çok benzersiz aktivite imkânıyla buluşabileceğiniz Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce sorularınıza cevap bulmak için iletişim kurabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Off Road
Rahatlama
Gezi
Kayak
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Kiralama

Bungalow

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Gençler için ayrı alan

Aile kamp alanı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Merkezi kamp ateşi

Kimyasal imha noktası

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Çocuk eğlence programı

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

TV bağlantısı

Çamaşır makineleri

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)