Ulaş Mesire Piknik Alanı

Ulaş Mesire Piknik Alanı
4,50

--

--

Dinek, Alanya/Antalya


Hakkında

Ulaş Mesire Piknik Alanı’nda ücretsiz bir çadır kampı kurabilirsiniz. Alanya’nın Dinek bölgesinde yer alan mesire alanı, özellikle hafta sonu piknikçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Aynı zamanda bölgeye çadır kampı kurmak için gelen maceraperest kampçılar da mevcut. Ancak kamp alanı, hafta sonları akın eden piknikçiler nedeniyle yoğun olabiliyor. Dolayısıyla sakin ve sessiz bir çadır kampı yapmak istiyorsanız bölgeyi hafta içi günlerde ziyaret etmeniz gerekiyor. Ulaş Mesire Piknik Alanı, Mersin-Antalya yoluna yakın bir konumda yer alıyor. Bu sayede hem özel araç hem de toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Üstelik özel aracınızla mesire alanına geldiğinizde güvenle park edebileceğiniz ücretsiz bir otopark da mevcut.

Ulaş Mesire Piknik Alanı, ücretsiz çadır kampı için oldukça makul alanlara sahip. Sahil şeridine yakın bir düzlükte çadırınızı kurarak deniz ve güneşin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Üstelik bölgede wc, duş, büfe, otopark, kafe ve soyunma kabini bulunuyor. Böylece hem yeme-içme hem de temel ihtiyaçlarınızı kamp süresi boyunca kolayca karşılayabiliyorsunuz. Ulaş Mesire Piknik Alanı sahilinin yarısı kum ve yarısı kayalıktan oluşuyor. Bu sayede dilediğiniz bölgeye çadırınızı kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda bölgenin muhteşem denizi sığ bir yapıya sahip. Denizin yüzmeye elverişli durumu da özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Ücretsiz kamp alanında sahil şeridinin üst kısmı mangal yakmak isteyen piknikçiler için ayrılmış. Üst kısımda sırayla birçok bank yer alıyor. Bu bölgede yemek yiyip dinlenebiliyorsunuz. Üstelik bölgede ihtiyaç duyanlar için bay ve bayan olmak üzere mescid alanları da bulunuyor. 

Ulaş Mesire Piknik Alanı’nda kendinizi huzurlu hissedebileceğiniz bir kamp tatili yaparken eşsiz günbatımına şahit olabilirsiniz. Özellikle denizin masmavi dokusuyla birleşen turuncu gökyüzü size unutamayacağınız bir güzellik vadediyor. Dolayısıyla kamp alanına gelirken fotoğraf makinesi bulundurarak gördüğünüz birçok anıyı ölümsüz hâle getirmenizi tavsiye ederiz. Ulaş Mesire Piknik Alanı’nda çadır kampı ve piknik yaparken deniz-kum-güneş üçlüsünün keyfini çıkartabilirsiniz. Bunun için yüzme ve dalış yapmanızı öneririz. Ayrıca olta balıkçılığı yaparak yemek öğünlerinize deniz mahsullerini de dâhil edebilirsiniz. Doğanın tadını çıkarmak isterseniz de trekking ve bisiklet sürüşü yapabilirsiniz. Ulaş Mesire Piknik Alanı’na doğru yola çıkmadan önce hazırlıklı gelmeniz gerektiğini unutmamalısınız. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Kültür
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)