Uğurlu Köyü Kamp Alanı

Uğurlu Köyü Kamp Alanı
4,60

--

--

Uğurlu/Gökçeada/Çanakkale


Hakkında

Uğurlu Köyü kamp alanında huzurun doruklarına ulaşabileceğiniz sessiz ve konforlu bir tatile imza atabilirsiniz. Gökçeada’nın batısında yer alan Uğurlu Köyü, köy hayatına ilgi duyan ve şehrin karmaşasından sıkılan tatilcilere hitap etmeyi başarıyor. Yerleşimin az olduğu Uğurlu Köyü’nü gezerken minimalist bir yaşam tarzının yanı sıra doğa ile iç içe geçmiş hayatlara şahit olabilirsiniz. Özellikle doğanın toprak ve yeşil tonlarına ilgiliyseniz köyün sokaklarında dolaşırken mutluluk dolacağınızı garanti ederiz. Sakinliğin adresi Uğurlu Köyü’ne özel araç ile ulaşmak için öncelikle Gökçeada merkezinden yola çıkıp batı yönünde hareket etmeniz gerekir. Daha sonra Şirinköy yolunu takip ederek Uğurlu Köyü istikametine ulaşabilirsiniz. Köyleri gösteren geniş tabelalar sayesinde köyü bulmanız kolaylaşacaktır. Köye ulaştıktan sonra aracınızı ücretsiz biçimde park edebileceğiniz alanlar bulabilirsiniz. Bölgeye toplu taşıma ile gelmek isterseniz de Gökçeada merkezinden Şahinkaya ya da Uğurlu Köyü’ne giden araçları kullanabilirsiniz.

Kamp alanına ulaştıktan sonra köyün dilediğiniz bir noktasına çadır kurabilirsiniz. Yerel halk kampçılara alışık olduğu için bölge son derece güvenlidir. Kamp yaparken gün içerisinde yeme-içme ihtiyacınızı köyün bakkal ya da marketinden karşılayabilirsiniz. Ancak tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınız için bir tesis bulamayabilirsiniz. Bu noktada profesyonel kamp tecrübelerinize başvurmanız gerekebilir. Tüm bunların sizi zorlayacağını düşünüyorsanız tatilciler için tahsis edilen pansiyon ya da apartları kiralayabilirsiniz.

Minimal ve doğa ile iç içe bir yaşam tarzıyla bütünleşeceğiniz Uğurlu Köyü’nde kamp yaparken tarihi dokuyu keşfedecek vakitler bulabilirsiniz. Köyde bulunan Uğurlu Camii’nin yapısı normal mimarilerden biraz daha farklıdır. Bu nedenle bölgeye geldiğinizde mutlaka Camii yapısını ziyaret etmenizi öneririz. Bunun yanı sıra doğaya kendinizi oldukça yakın hissedeceğiniz bölgede trekking yapabilir, bisiklet sürebilir ya da özgürce yüzebilirsiniz. Aynı zamanda köyün futbol alanında sevdiklerinizle eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Futbol
Balık Tutma
Dalış
Bisiklet
Kültür
Yüzme (Deniz)
Gezi
Rahatlama
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Market

Restoran

Ağaçlık alan