Ufuk Plajı Kamp Alanı

Ufuk Plajı Kamp Alanı
3,70

--

--

Kuyucak, Menteşe/Muğla


Hakkında

Muğla’nın Menteşe ilçesinde şehir gözünden uzaklaşacağınız bir rota da Ufuk Plajı. Menteşe’nin küçük ve bakir bölgesi Ufuk Plajı, oldukça minik bir yapıya sahip. Küçük plajın uzanmış olduğu masmavi denizi sayesinde Ufuk Plajı, sizin için huzurlu anılar vadediyor. Kampçılar ve denizciler için biçilmiş bir kaftan görevini üstlenen Ufuk Plajı’nda ücretsiz çadır kampı kurmak da mümkün. Caddenin hemen karşı yolunda bulunan Ufuk Plajı Kamp Alanı’na ulaşım oldukça kolay sağlanıyor. Menteşe ilçe merkezi üzerinden ücretsiz plaja özel aracınız ile Aydın Muğla Yolu D550’yi kullanarak yaklaşık 1 saat içerisinde gelebilirsiniz. Ayrıca plaja Akyaka’dan da Atatürk Caddesi’ni kullanarak 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. 

Ufuk Plajı’na adım attığınız andan itibaren oldukça sakin ve sessiz bir doğaya tanıklık edebileceksiniz. Ancak bölgenin özellikle yaz sezonu ve hafta sonlarında kalabalık olabileceğini unutmayın. Ücretsiz çadır kampı olanağı sunan Ufuk Plajı herhangi bir özel işletmeye ait değil. Dolayısıyla kamp süresi boyunca ihtiyaçlarınız konusunda tecrübelerinize başvurmalı ya da hazırlıklı gelmelisiniz. Ufuk Plajı Kamp Alanı’nın zeytin ağaçları, denize sıfır bir konuma doğru uzanıyor. Bu sayede denize girerken ya da çadırınızı kuracağınız noktada gölge ihtiyacınız ortadan kalkıyor. Ufuk Plajı Kamp Alanı’nda çadır kurduğunuzda dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de kayalık yapısı ve deniz kestaneleri. Bölgenin doğal yapısı oldukça büyük kayalıklara ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla tatil süresi boyunca kayalıkların neden olabileceği cilt çizikleri ya da sürtünmelere karşı dikkatli olmalısınız. Aynı zamanda Ufuk Plajı Kamp Alanı’nın denizinde çok sayıda deniz kestanesi mevcut. Bunun için gelirken yanınızda deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederiz.

Nezih bir doğaya tanıklık edeceğiniz Ufuk Plajı Kamp Alanı’nda sessizliğin keyfini çıkarırken fiziksel olarak dinç kalabileceğiniz aktiviteler de yapabilirsiniz. Bölgenin masmavi denizinde yüzme ya da dalış yapabilirsiniz. Ayrıca bölgenin doğal kayalıklarında olta balıkçılığına da vakit ayırabilirsiniz. Şehrin renkli sokaklarında vakit geçirmek için de bir bisiklet turunu tavsiye ederiz. Ayrıca doğanın çeşitli renklerine tanıklık etmek adına sahil şeridi boyunca yürüyüş de yapabilirsiniz. Ufuk Plajı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin bakir özelliklere sahip olduğunu bilerek konum bildiriminde bulunmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bölgeye hazırlıklı gelmeniz kamp süresi boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan