Tuzburnu Koyu Kamp Alanı

Tuzburnu Koyu Kamp Alanı
4,50

--

--

Alaybey, Bozcaada/Çanakkale


Hakkında

Bozcaada güzelliğini keşfederken sessizliğin tadını çıkartacağınız bir kamp bölgesi için Tuzburnu Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Koy çevresinde yerleşimin sınırlı olması sakinlik açısından da kamp bölgesine büyük bir artı kazandırır. Adanın bakir kalmış bir bölgesinde gözlerden uzak kamp tatili yapmak istiyorsanız rotanıza mutlaka Tuzburnu Koyu’nu eklemelisiniz. Ada merkezine en uzak mesafede bulunan Tuzburnu Koyu’na gelmek için öncelikle özel aracınızla Tuzburnu Yolu istikametini takip etmelisiniz. Ardından Deniz Feneri tabelalarını takip ederek koy çevresine varabilirsiniz. Bungalov işletmesine vardıktan sonra yaklaşık 100 metre ilerde bulunan toprak yolu takip ederek koya varabilirsiniz. Koy çevresinde özel aracınızı park edebileceğiniz güvenli bölgeler de bulabilirsiniz.

Tuzburnu Koyu çevresi her ne kadar mahrumiyet bölgesi gibi görünse de manzarasıyla büyüleneceğiniz bir kamp yapabileceksiniz. Koy çevresinde günlük yeme-içme ya da tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle koyda konaklarken birçok ihtiyacınızı kendi imkânlarınızla gidermeniz gerekebilir. Tuzburnu Koyu’nda kuru odun çeşitliliği de oldukça fazladır. Bu sayede kamp konaklaması yaparken kontrollü olmak şartıyla ateşinizi de yakabilirsiniz. Kamp bölgesinde deniz ufak da olsa çakıl taşlarından oluşur. Bu nedenle ekipmanlarınızın içine deniz ayakkabılarını da dâhil edebilirsiniz.

Ücretsiz Tuzburnu Koyu’nda kamp yaparken doğanın güzelliklerini keşfedebileceğiniz birçok aktivite de deneyimleme fırsatı bulabilirsiniz. Bu aktiviteler sayesinde hem ruhunuzu hem de bedeninizi yenileme fırsatı bulabileceksiniz. Kamp alanında sakin ve berrak bir suyun keyfini çıkartmak isterseniz dalış ya da yüzme aktivitesini deneyebilirsiniz. Aynı zamanda Bozcaada’nın mucizevi güzelliklerini keşfedeceğiniz bir trekking ya da bisiklet sürüşü de yapabilirsiniz. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgede özel tesislerin bulunmadığını göz önüne almanız gerekir. Bölgeye gelirken temel ihtiyaç listenizi oluşturabilir ve bu gereksinimleri yol boyunca temin edebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Ağaçlık alan

Otopark