Tortum Gölü ve Şelalesi Kamp Alanı

Tortum Gölü ve Şelalesi Kamp Alanı
4,60

--

--

Uzundere/Erzurum


Hakkında

Kamp deneyiminizi görkemli bir hâle getirmek için Tortum Gölü ve Şelalesi’ne gidebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük üçüncü şelalesi unvanına sahip olan doğal güzellik, Erzurum şehir merkezine yaklaşık 100 km’lik mesafede yer alıyor. Dolayısıyla Tortum Gölü ve Şelalesi yılın her sezonu hem yerli hem de turist doğaseverler tarafından ziyaret ediliyor. Tortum Gölü ve Şelalesi Kamp Alanı’na özel araçla Uzundere ilçesi güzergahı üzerinden ulaşmak mümkün. Ayrıca Erzurum’un doğal güzelliğine şehir merkezi üzerinden özel araçla yaklaşık 1 buçuk saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Ancak geleceğiniz yolun oldukça virajlı olacağını hesaba katarak sürüş süresince dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Suyun 48 metreden akışıyla kendinizi huzurlu hissedeceğiniz görkemli Tortum Gölü ve Şelalesi Kamp Alanı; piknik, doğa yürüyüşleri ve kampçılık için sık sık ziyaret ediliyor. Üstelik göl ve şelalenin görkemli yapısı muhteşem manzara noktalarıyla birleşince doğaseverler için vazgeçilmez bir rota hâline geliyor. Tortum Gölü ve Şelalesi’nde su sesiyle huzur bulabileceğiniz gibi şelalenin yanına yapılan merdivenlerden inerek doğanın coşkulu ve büyüleyici sesine şahit olabilirsiniz. Tortum Gölü ve Şelalesi Kamp Alanı, sahip olduğu yeterli düzlük alanlar sayesinde hem çadır hem de karavan kampı için uygun. Üstelik bölgede yeme-içme, su, elektrik ve tuvalet gibi temel ihtiyaçları karşılayabileceğiniz küçük bir işletme bulunuyor. Böylece bölgede kamp yaptığınız süre boyunca ihtiyaçlarınız konusunda konfor ve rahatlık bulabiliyorsunuz.

Tortum Gölü ve Şelalesi Kamp Alanı, doğaseverlere tümüyle hitap edecek birçok olanağa sahip. Bölgede bulunan doğal patika alanlarda doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca doğal piknik alanlarını keşfederek ailenizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Doğanın karşı konulmaz güzelliğine karşı konaklamak isterseniz de çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Tortum Gölü ve Şelalesi’nin kış sezonu yoğun kar alması ve soğukluk ihtimaline karşı kış sezonu bölgeye gelirken yanınızda dayanıklı kamp ekipmanları getirmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Restoran

Ağaçlık alan

Tuvalet