Tavşan Burnu Tabiat Parkı

Tavşan Burnu Tabiat Parkı
4,10

tavsanburnu.tabiat.gov.tr/

0256 825 52 55

Didim Güllübahçe Yolu, Yalıköy/Didim/Aydın

Özel işletme


Hakkında

Görenleri hayran bırakan bir deniz manzarasına karşı huzur dolu bir kamp tatili için rotanızı Tavşan Burnu Tabiat Parkı’na çevirebilirsiniz. Didim ilçe merkezine yaklaşık 7 km’lik mesafede bulunan tabiat parkında yeşil ve maviyi göz alıcı bir noktada buluşturan muhteşem deniz manzarasına tanıklık edebilirsiniz. Özellikle güneşin sıcaklığıyla içimizi ısıttığı yaz sezonunda tabiat parkı da sıklıkla ziyaret ediliyor. Tatilcilerin işletmeye ilgi göstermesini sağlayan bir etken de merkezi konum avantajı. Tabiat parkının merkezi konumu sayesinde geliş için özel araç ya da toplu taşımayı kullanabiliyorsunuz. Tavşan Burnu Tabiat Parkı’na özel araçla geliş için Didim ilçe merkezinden Mavişehir istikametine doğru ilerlemeniz gerekiyor. Ardından Yalıköy istikametine devam ederek sahil yolu üzerinden işletmeye ulaşabilirsiniz. Geliş için toplu taşımayı kullanacaksanız da ilçe merkezinden Yalıköy istikametine doğru giden minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Tavşan Burnu Tabiat Parkı özellikle günübirlik piknikçiler ve deniz keyfini sürmek isteyen tatilciler tarafından tercih ediliyor. Üstelik bölgede hem çadır hem de karavan kampı da yapabiliyorsunuz. Kamp için geldiğiniz Tavşan Burnu Tabiat Parkı’nda her iki imkânı da bulabilir; keyfini çıkartacağınız bir yüzme ya da piknik yapabilirsiniz. Tabiat parkında piknik için ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir market de bulunuyor. Üstelik özel piknik masalarında sevdiklerinizle keyifli bir akşam yemeğini tadabiliyorsunuz. Yeme-içme için farklı alternatifler için de tabiat parkının özel restoranını ziyaret ederek birbirinden çeşitli lezzetleri deneyebilirsiniz. Tavşan Burnu Tabiat Parkı’nda kamp yapanlar için ortak kullanım alanında wc, duş, sıcak su, elektrik, internet bağlantısı ve plaj gibi olanaklar da bulunuyor.

Tavşan Burnu Tabiat Parkı’nda doğanın sessizliğini keşfedeceğiniz huzurlu bir kamp tatili yaparken birçok aktiviteyi de deneyebilirsiniz. İşletmenin özel yürüyüş parkurunda trekking yapmak size çok iyi gelecektir. Aynı zamanda özel plaja giderek yüzme ve dalışın da keyfini çıkartabilirsiniz. Sevdiklerinizle eğlenceli vakitlere imza atmak için de voleybol sahasını değerlendirebilirsiniz. Tatilinizde birçok anıyı ölümsüz hâle getirmek için de şehir gezisi ya da bisiklet sürüşünü tavsiye ederiz. Haziran 2022 tarihi itibariyle tesise giriş için ücretler; şahıs 8 TL, indirimli şahıs 4 TL, otomobil 24 TL, karavan 50 TL olarak belirlenmiştir. Tavşan Burnu Tabiat Parkı’na doğru yola çıkmadan önce merak ettikleriniz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Kiralama

Çadır

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Kimyasal imha noktası

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Buzdolabı

Restoran

Masalar ve banklar

Voleybol alanı

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Bulaşık yıkama alanı

Otopark

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)