Tanay Tabiat Parkı

Tanay Tabiat Parkı
4,10

tanay.tabiat.gov.tr

0232 369 80 06

Celal Bayar, 5221. Sk. No:78, Çeşme/İzmir

izmir@ormansu.gov.tr


Hakkında

İzmir Çeşme’nin Ilıca mevkiinde bulunan Tanay Tabiat Parkı, günübirlik ve bungalow kampı için ziyaret edebileceğiniz bir tatil beldesi. 30,30 hektarlık geniş bir alana sahip kamp bölgesine hafta sonu başta olmak üzere hafta içi de fazlasıyla yoğun bir talep görülür. İlçe merkezinden 20 dakikalık bir yolculuk sonunda toplu taşıma ile işletmeye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Tanay Tabiat Parkı işletmesine özel aracınız ile de gelebilirsiniz. Kamp işletmesine özel aracınızla geliyorsanız bisiklet getirmenizi öneririz. Ferah ağaçların arasında yüksek oksijenin keyfini çıkartırken bisikletinizi sürebilirsiniz.

Tanay Tabiat Parkı denize sıfır konumuyla da misafirler tarafından tercih edilir. Bölgede kamp yaparken gün içerisinde huzurlu ve sıcak Ege denizinin keyfini çıkartabilirsiniz. Doğanın derinliklerinde kurulan Tanay Tabiat Parkı çevresinde birçok doğal güzelliği keşfedebilirsiniz. Bölgede yer alan ağaç türleri; kızılçam, zakkum, fıstıkçamı, karaçalı, servi, orman sarmaşığı, meşe, zeytin, funda ve ardıç olarak sıralanır. Bölgeyi keşfederken fotoğraf makinenizle gördüklerinizi ölümsüz bir hâle getirebilirsiniz.

Kamp işletmesinde yaban hayvanlarına da rastlamak mümkündür. Bölgede yaşayan canlı türleri; solucan, yaban domuzu, tilki, akrep, fare, köstebek, kargalar, çekirgeler, ağaçkakanlar, arılar, karınca, bülbül, kurbağa, kaplumbağa, atmaca, kertenkele ve yılan olarak sıralanır. Güvenliğin korunduğu bölgede sakin ve huzurlu bir kamp yapabilirsiniz. Kamp bölgesine günübirlik geldikten sonra bungalow evlerinde kalmaya karar verirseniz işletmeye mutlaka bildirmelisiniz. Aynı zamanda merkezin güncel fiyat durumunu öğrenmek için yola çıkmadan önce iletişime geçmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

22°/18° C

Rain

Per (23.May)

23°/19° C

Clear

Cum (24.May)

23°/19° C

Clear

Cmt (25.May)

22°/19° C

Clouds

Paz (26.May)

22°/18° C

Clouds

Pzt (27.May)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Voleybol
Doğada Yürüyüş

Kiralama

Bisiklet

Bungalow

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Merkezi kamp ateşi

Kimyasal imha noktası

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Buzdolabı

Restoran

Masalar ve banklar

TV bağlantısı

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)