Sulubahçe Plajı Kamp Alanı

Sulubahçe Plajı Kamp Alanı
4,60

--

--

Alaybey, Cumhuriyet Mahallesi Sulubahçe Koyu, Bozcaada/Çanakkale


Hakkında

Tertemiz bir denizin keyfini çıkartırken yüksek oksijeniyle büyüleneceğiniz bir kamp tatili için Sulubahçe Plajı kamp alanını tercih edebilirsiniz. Bozcaada’nın en temiz denizlerinden biri olma özelliğine sahip Sulubahçe Plajı, Ayazma Plajı istikametine oldukça yakındır. Düzlük bir alana sahip plaj çevresinde diğer koy ve plajlara göre nispeten sakinlik hâkimdir. Bu sayede dilediğiniz düzlük bir bölgeye çadırınızı kurabilirsiniz. Bölgeye ulaşımın kolaylığı özellikle yaz sezonunda tatilciler tarafından tercih edilmesini sağlar. Ücretsiz çadır kurabileceğiniz kamp alanına giderken toplu taşıma kullanacaksanız Bozcaada merkezinden Ayazma Plajı’na giden minibüsleri tercih edebilirsiniz. Özel aracınızla gelmek istiyorsanız da Ayazma Plajı yönünde gidip plajı geçtikten sonra Sulubahçe tabelasını gördüğünüz yerden devam etmeniz gerekir. Kamp bölgesinde özel aracınızı park edebileceğiniz bir otopark alanı da bulunuyor. 

Sulubahçe Plajı kamp alanında wc, duş ve soyunma kabini gibi temel ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir tesis bulabilirsiniz. Aynı zamanda yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için de plaj sınırları içerisinde bulunan işletmeyi tercih edebilirsiniz. Plaja giriş ve çadır kurmak ücretsizdir. Ancak plajda şemsiye ya da şezlong talep ederseniz işletmeye küçük bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bozcaada’nın her köşesinde olduğu gibi Sulubahçe Plajı çevresinde de berrak bir denizin keyfini sürebilirsiniz. Denizin giriş kısmında su seviyesi olabildiğince sığ bir konumdadır. Bu sayede çocukların da güvenle yüzebileceği bir yer hâline gelmiştir.

Sulubahçe Plajı’nın benzersiz sahili yüzme ve dalış aktivitesi için bulunmaz bir imkân sunar. Nispeten soğuk sayılabilecek Sulubahçe Plajı’nda ruhunuzu ve bedeninizi canlı tutacak bir dalış gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin doğa ile bütünleşmiş muhteşem konumunda çevreyi keşfedebileceğiniz bir trekking yapabilirsiniz. Fiziksel aktiviteye ağırlık vermek isterseniz de plaj voleybolu oynayabilir, bisiklet sürebilir, gezi planlayabilir ya da yüksek oksijeni keşfedeceğiniz bir yoga yapabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Balık Tutma
Bisiklet
Dalış
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Restoran

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş