Suluada Plajı Kamp Alanı

Suluada Plajı Kamp Alanı
4,80

--

--

Kumluca/Antalya


Hakkında

Türkiye’nin Maldivler’i olarak bilinen Suluada Plajı’nda büyüleyici saatlere imza atabilirsiniz. Antalya’nın Adrasan sınırlarında yer alan Suluada Plajı, bembeyaz kumsalı ve berrak deniziyle rüya gibi bir gün geçirebileceğiniz rotalardan. Yalnızca deniz yolu ile ulaşımın sağlandığı plaj, adını bulundurmuş olduğu tatlı su kaynağından almış. Şifalı olarak da bilinen plaj suyunda yenilenirken kendinizi özel hissedeceğiniz yüzme aktivitesi yapabilirsiniz. Suluada Plajı’na gitmek için Adrasan sahilinden hareket eden tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Suluada’ya giden tekneler sahil şeridinden yaklaşık 10 buçuk saatlerinde hareket ediyor. Yaklaşık 15 km’lik mesafeyi 45 dakikalık sürede kat ettikten sonra büyüleyici adaya ulaşabilirsiniz.

Denizin berraklığıyla adeta bir havuz izlenimi veren Suluada’da iki adet plaj mevcut. Adrasan’dan giderken gözlemleyeceğiniz birinci plajın denizi biraz dalgalı. İkinci plaj ise birinciye göre daha sığ bir yapıya sahip. Her iki noktada da denize girdiğinizde şifası ve büyüleyici dokusuyla adeta mest olacağınız şekilde yüzebilirsiniz. Suluada Plajı herhangi bir kamp işletmesine ait değil. Bu nedenle günlük tekne turuyla geldikten sonra sahil şeridinin ücra bir noktasında çadırınızı kurabilirsiniz. Ancak bölgede çadır kurmadan önce jandarmadan izin almanızı öneriyoruz. Aynı zamanda çadır kurduğunuz alanda kayalıklardan düşen taş parçalarına karşı dikkatli olmalısınız. Suluada Plajı Kamp Alanı’nda kalırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da tenhalık yönünde. Tekne turları sonlandıktan sonra Suluada Plajı Kamp Alanı biraz sessiz ve tenha olabilir. Bu nedenle yanınızda mutlaka bir ışık kaynağı götürmeli ve dikkatli olmalısınız.

Suluada Plajı Kamp Alanı’na geldiğinizde görmeniz gereken bir diğer güzellik de saks mavizi bir deniz suyuna barınak olan Suluada Mağarası. Tekneler mağara çevresine yalnızca fotoğraf çekimi için yanaşıyor. Onun dışında fok balıklarının yaşam alanı olan mağara çevresinde yüzmek yasak. Tekne turuyla geldiğinizde çadırınız kurmadan önce mağarada fotoğraf çektirebilirsiniz. Suluada Plajı Kamp Alanı özellikle su sporları için de tercih ediliyor. Bölgede çeşitli su sporlarını da deneyebilirsiniz. Ayrıca kalamar gibi balık çeşitliliğine sahip alanda olta balıkçılığı da yapabilirsiniz. Suluada Plajı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce kamp için jandarmadan izin almalı ve ihtiyaçlarınız konusunda hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Ağaçlık alan