Sualtı Milli Parkı Kamp Alanı

Sualtı Milli Parkı Kamp Alanı
4,60

gokceadasualtiparki.org

--

Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale


Hakkında

Adanın el değmemiş bir güzelliği andıran saklı cennetini keşfetmek isterseniz rotanızı Sualtı Milli Parkı kamp alanına çevirebilirsiniz. Çevresinde tesis ya da işletmenin bulunmadığı bölgede adeta ruh ve bedeninizi yenileyeceğiniz bir kamp tatili yapabilirsiniz. Ancak güvenliğe dair soru işareti duymanıza gerek yok. Bölgeye adım atanlar genellikle sezonun klasik kampçıları oluyor. Her güzelliğin meşakkati gibi koya ulaşım sağlarken de türlü zorluklara maruz kalabilirsiniz. Milli park alanında herhangi bir ulaşım altyapısı bulunmuyor. Bu nedenle özel aracınızla geliyorsanız koya 2 km’lik bir mesafe kala aracınızı park etmeli ve kalan yolu yürüyerek devam etmelisiniz. Ancak yolun sonuna ulaştığınızda gördüğünüz sakinlik ve huzurun buna değeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz koy çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir imkân bulunmuyor. Bu nedenle bölgeye gelirken kamp çantanızı eksiksiz besin ve ekipmanlarla doldurmanızı tavsiye ederiz. Bölgede düzlükler çadırınızı kurabilmeniz için bir imkân sunacaktır. Sevdiklerinizle bölgeye geliyorsanız özellikle güneşin battığı ve yıldızların eşsiz bir parlaklığa ulaştığı akşam vakitlerinde kamp ateşinin keyfini çıkartabilirsiniz. Bölgede ihtiyaçlarınızı ücretli bir biçimde karşılamak isterseniz de koyda kurulan özel işletmelerden faydalanabilirsiniz. Bu mekânlarda ücretli şekilde wc, duş, elektrik ya da su gibi imkânlar sunuluyor. Bu sayede bazı eksiklerinizi zorlanmadan giderebiliyorsunuz.

Sualtı Milli Parkı koyu kamp alanının doğayla bütünleşmiş güzelliği adeta saklı cennetten bir sahneyi andırıyor. Özellikle bölgenin yüksek oksijen seviyesini keşfettiğinizde birçok aktiviteyi de deneme fırsatı bulabileceksiniz. Ücretsiz kamp alanı çevresinde yapabileceğiniz etkinlikler; yüzme, dalış, bisiklet turu, trekking, voleybol ya da balıkçılık olarak sıralanır. Aynı zamanda doğanın güzelliklerini keşfetmek için küçük çaplı bir gezi de planlayabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Market

Sıcak su

Restoran

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş