Sis Dağı Kamp Alanı

Sis Dağı Kamp Alanı
4,50

--

--

Yeşildere/Görele/Giresun


Hakkında

Giresun’da büyüleyici dağların arasında huzurlu bir kamp deneyimi için Sis Dağı’nı tercih edebilirsiniz. Sezon boyunca çeşitli eğlence ve festivallerle sayısız katılımcının ziyaret ettiği Sis Dağı, Giresun’un Görele ilçesi ve Yeşildere mevkiinde bulunuyor. 2182 metre yüksekliğe sahip Sis Dağı’nda adına da yakışır bir şekilde yüzünüzü çevirdiğiniz her rotayı kaplayan büyüleyici bir sis bulutuyla karşılaşabilirsiniz. Sis Dağı Festivali’ne ev sahipliği yapan ücretsiz kamp kurabileceğiniz rota, özellikle tırmanış ve doğa yürüyüşleri için de sıklıkla tercih ediliyor. Zaman zaman görüş mesafesinin 1 metrenin altına düşebildiği Sis Dağı Kamp Alanı’nda çadır kurabilmek için sonbahar ya da yaz gibi daha makul dönemleri tercih edebilirsiniz. Rotaya özel araçla ulaşım sağlanabildiği için kampınızı çadırın yanı sıra karavanla da yapabilirsiniz.

Görkemli manzarasıyla bir görenin hayran kaldığı Sis Dağı Kamp Alanı Görele’ye 38 km ve Giresun il merkezine yaklaşık 107 km’lik bir mesafeye sahip. Dolayısıyla ilçe ve şehir merkezine en az 1 buçuk saatlik sürede ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz kamp kurabileceğiniz Sis Dağları’nda özel bir işletme de mevcut değil. Dolayısıyla şehir merkezine de uzun sürede ulaşabileceğinizi göz önünde bulundurarak kamp süresi boyunca ihtiyaç duyacağınız ekipmanları yanınızda getirmelisiniz. Özellikle yeme ve içme malzemelerini yanınızda getirerek konforlu bir kamp yapabilirsiniz. Sis Dağı’nın yaylasına tırmanırken yol üzerinde içme suyu ya da çeşme gibi olanaklar bulunuyor. Dolayısıyla tırmanış esnasında suyunuzu bu noktalardan temin edebilirsiniz. Ancak Karadeniz’in sert soğuklarını göz önünde bulundurarak suyun donma ihtimaline karşı yanınızda bir su kaynağı taşımanızı tavsiye ederiz.

Dağın yamaçlarında yaylaya yakın bir bölgede kamp kurarsanız cumartesi günü köylülerin özel pazarını keşfedebilirsiniz. Bu sayede pazardan yaylada yetişmiş organik ürünleri satın alabilirsiniz. Tırmanış noktası, patikalar ve büyüleyici bir manzaraya ev sahipliği yapan Sis Dağı Kamp Alanı’nda özellikle hafta sonu ve yaz döneminde yoğun bir kalabalığa şahit olabilirsiniz. Bölgede odun konusunda eksiklik olduğu için yanınızda kamp ateşi için ekipman taşıyabilirsiniz. Karadeniz iklimini yoğun bir şekilde hissedeceğiniz Sis Dağı Kamp Alanı’nda soğuklardan korunmak için kapsamlı bir kış kampı ekipmanı getirebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Su bağlantısı