Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı

Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı
4,20

--

--

Kuyucak, Menteşe/Muğla


Hakkında

Denize sıfır bir konumda ücretsiz olarak çadır kurabileceğiniz rotalardan biri de Sevgililer Koyu Plajı. Muğla’nın Menteşe sınırları içerisinde yer alan Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı, doğanın her rengine özel ayrı mucizelere ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla bölgeye adım attığınız andan itibaren kendinizi büyülenmiş hissedebiliyorsunuz. Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı’na ulaşım Akyaka ilçe merkezinden 9 dk, Menteşe ilçe merkezinden ise yaklaşık 50 dakika içerisinde sağlanıyor. Dolayısıyla bölgeye gelirken hem özel hem de toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma konusunda da Akyaka bölgesinde hizmet veren düzenli otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.

Mavi ve yeşilin adeta doruk noktasına ulaşacağınız Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı çok fazla kişi tarafından bilinmiyor. Dolayısıyla bu durum da bölgeyi olabildiğince sessiz ve bakir bir hâle getiriyor. Ücretsiz bir kamp olanağı sunan Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel hizmetler mevcut değil. Ancak bölgenin yakınlarında yer alan market ya da büfelerden birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kamp süresi boyunca konaklama gibi ihtiyaçlara da ücret ödemek istemezseniz evden hazırlıklı gelebilirsiniz. Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı’nın muhteşem berraklığa sahip denizinde çok sayıda deniz kestanesi bulunuyor. Bu nedenle kamp çantanızı hazırlarken ilk önce deniz ayakkabısı koymanızı tavsiye ederiz.

Sevgililer Koyu Plajı bulunduğu nokta itibariyle arkanızda yemyeşil bir doğaya ev sahipliği yaparken önde büyüleyici bir denizin dalgalarını karşılıyor. Dolayısıyla plajda özgürce yüzme ve dalış yapabiliyorsunuz. Ayrıca bölgenin sahip olduğu doğal kayalıkların üzerinde olta balıkçılığını da deneyebilirsiniz. Bölgenin doğal yaşam örtüsü özellikle trekking ve bir doğa keşfi için de bulunmaz imkân sunuyor. Bu sayede gördüğünüz birçok doğal güzelliğin fotoğrafını çekerek unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Menteşe Sevgililer Koyu Plajı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bir konum bildiriminde bulunmalısınız. Ayrıca ihtiyaçlarınız için de hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Market

Ağaçlık alan