Sazak Koyu Kamp Alanı

Sazak Koyu Kamp Alanı
4,40

--

--

Mavikent, Kumluca/Antalya


Hakkında

Bakir kalmış bir koyda sakin ve huzurlu bir tatil anısı biriktirmek için Sazak Koyu’na gidebilirsiniz. Kumluca Adrasan bölgesinde yer alan Sazak Koyu, doğanın içinde kafa dinlemek isteyen kampçılar için adeta bulunmaz bir imkân sunuyor. Adrasan ve Olympos arasında yer alan Sazak Koyu’nda ücretsiz bir şekilde çadır kampı kurabilmeniz mümkün. Üstelik tertemiz atmosferiyle gelen herkesi büyülemeye aday olan Sazak Koyu’na kara yolundan ulaşım da sağlanıyor. Sazak Koyu’na ulaşım için öncelikle çevre bölgelerden Adrasan merkezine gelmeniz gerekiyor. Adrasan’a vardıktan sonra Adrasan Sahili’nin sol tarafında yer alan patika yolun sağından gitmelisiniz. Yaklaşık 8 km sürecek yolu tek aracın geçebildiği dar ve engebeli yolu devam ederek gidebilirsiniz. Ancak yolun oldukça bozuk olduğunu unutmamalı ve gelirken zemini yüksek araçları tercih etmelisiniz. Ayrıca Sazak Koyu Kamp Alanı’na tekne turlarıyla deniz yolu üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Şehrin yorucu karmaşasından kaçmak isteyen tatilciler için bulunmaz bir imkân sunan Sazak Koyu, herhangi bir özel kamp işletmesine ait değil. Dolayısıyla bölgede hiçbir ücret ödemeden çadırınızı kurabilirsiniz. Ancak bölgede konakladığınız süre boyunca ihtiyaç konusunda mahrum kalmamak için hazırlıklı gelmenizi öneriyoruz. Sazak Koyu çevresinde ihtiyaç konusunda faydalanabileceğiniz yalnızca tulumba bulunuyor. Bu tulumbadan gün içerisinde su çekerek doğal ve taze su kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Suyun yanı sıra diğer ihtiyaçlarınız için hazırlıklı gelebilir ya da profesyonel kamp tecrübelerine başvurabilirsiniz.

Sazak Koyu Kamp Alanı, ruh ve bedensel anlamda dinginliğe ihtiyaç duyan tatilcilerin aradığı her türlü özelliğe sahip. Dolayısıyla Sazak Koyu’nda kamp yaparken kendinizi hiç olmadığınız kadar dinç hissedebilirsiniz. Sazak Koyu, görenleri kendine hayran bırakacak akvaryumu andıran berraklıkta bir denize sahip. Üstelik bölgenin denize sıfır konumu sayesinde dalış ve yüzme gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Bölgenin benzersiz su altı güzelliklerini keşfetmek için mutlaka dalış gözlüğü getirmenizi tavsiye ederiz. Sazak Koyu’nda ücretsiz çadır kampına doğru yola çıkmadan önce hazırlıklı gelmeniz gerektiğini unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Ağaçlık alan