Sat Buzul Gölleri Kamp Alanı

Sat Buzul Gölleri Kamp Alanı
4,40

--

--

Akar, Dağlıca/Yüksekova/Hakkari


Hakkında

Hakkari’de görkemli bir güzelliği keşfetmek için Sat Buzul Gölleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Hakkari’nin Yüksekova ilçesi İkiyaka Dağları'nda bulunan Sat Buzul Gölleri’nin şehir merkezine 85 km’lik bir mesafesi mevcut. Kampçılık için yöre halkının da sık ziyaret ettiği Sat Buzul Gölleri’ne araçla ulaşım mümkün değil. Bu nedenle araçla Yüksekova’ya kadar geldikten sonra kalan yolu yürüyerek devam edebilirsiniz. Büyüklü küçüklü on beşe yakın buzul gölüne ev sahipliği yapan bölgede çadır kurabileceğiniz düzlükler mevcut. Bu sayede açık gökyüzünde yıldızları izleyebileceğiniz bir kamp gecesi geçirebiliyorsunuz.

İkiyaka Dağları'nda kamp yapan ya da Hakkari bölgesini keşfetmek isteyenlerin vazgeçilmez rotası Sat Buzul Gölleri’nde dağcılık, tırmanış, piknik ya da kamp gibi etkinliklere vakit ayırabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Sat Buzul Gölleri Kamp Alanı’nda market ya da kafe gibi tesisler mevcut değil. Bu nedenle kamp süresince mangal yakacak ya da yemek pişirecekseniz hazırlığınızı yol süresince yapabilirsiniz. Yılın her sezonu benzersiz bir güzelliğe davet eden Sat Buzul Gölleri Kamp Alanı’na bahar aylarında giderek capcanlı renklerin ahengine şahit olabilirsiniz. Aynı şekilde kış sezonunda kamp için göle gittiğinizde de kış aktivitelerini deneme şansı bulabilir ve kamp yapabilirsiniz.

Coğrafi konumu itibariyle trekking grupları ve dağcıların uğrak noktası hâline gelen Sat Buzul Gölleri Kamp Alanı’nda eşsiz bir doğanın tadını çıkarma şansına sahipsiniz. Üstelik bu eşsiz doğada trekking yapabilir, dağ zirvesine tırmanabilir, göl çevresini keşfedebilir ya da dinlendirici bir atmosfer eşliğinde yoga yapabilirsiniz. Kendinizi hem sportif hem de dingin hissedebileceğiniz Sat Buzul Gölleri Kamp Alanı’nı yılın her sezonu tercih edebilirsiniz. Sat Buzul Gölleri’nde yaban hayatının oldukça aktif olduğunu da bilmelisiniz. Yaban hayatı gözlemciliği yapabileceğiniz gibi güvenli bir kamp süresi geçirmek için mutlaka dikkatli olmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Balık Tutma
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan