Saroz Karaağaç Koyu Kamp Alanı

Saroz Karaağaç Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Tayfurköy/Gelibolu/Çanakkale


Hakkında

Çanakkale’nin eşsiz topraklarında ücretsiz bir kamp deneyimine çıkmak için rotanızı Saroz Karaağaç Koyu Kamp Alanı’na çevirebilirsiniz. Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi ve Tayfurköy mevkiinde bulunan Karaağaç Koyu’nda deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini doyasıya çıkarma şansına sahipsiniz. Ücretsiz bir şekilde çadır kurabileceğiniz bölgeye gitmek için öncelikle Gelibolu Tersane bölgesinden içeriye doğru girmeniz gerekiyor. Ardından 10 km’lik bir sürüş süresi sonunda Tayfur Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Köyden sonra dağ yoluna girip arka taraftan giderek bölgeye devam etmeniz gerekiyor. Koyun ulaşım rotası özel araçla biraz zorlu şekilde gelebileceğiniz bir yapıya sahip. Bu nedenle gelirken yol esnasında oldukça dikkat etmeli ve eksiklerinizi gelmeden önce gidermelisiniz.

Saroz Karaağaç Koyu Kamp Alanı’nda yemyeşil ağaçların gölgesinde çadırınız kurabilir ya da istediğiniz noktaya karavan park edebilirsiniz. Kamp alanı her ne kadar ücretsiz bir rota olsa da bazı imkânlara ulaşma şansına sahipsiniz. Kamp yaptığınız süre boyunca içme suyunu, koy girişinde bulunan ücretsiz çeşmeden temin edebilirsiniz. Aynı şekilde bölgede tuvalet ihtiyacını karşılayabileceğiniz bir balıkçı kulübesi bulunuyor. Ancak bunun için küçük bir ücret ödemeniz gerekebilir. Karaağaç Koyu’na gelirken hazırlıklarınızı eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Bölgeye en yakın market Tayfurköy’de bulunuyor. Bu nedenle gelirken mutlaka kamp eksiklerini yol esnasında tedarik etmelisiniz. 

Çanakkale’nin tertemiz atmosferiyle keşfedenleri adeta büyüleyen Saroz Karaağaç Koyu Kamp Alanı’nda muhteşem bir deniz dokusu mevcut. Dolayısıyla bu bölgede özgürce denize girebilir ya da yerlilerin popüler faaliyeti olan olta balıkçılığını deneyebilirsiniz. Koy çevresinde ilk gördüğünüz andan itibaren adeta büyüleneceğiniz eşsiz bir doğa sizi karşılıyor. Burada doğa fotoğrafçılığı, trekking, gezi ve hatta yoga bile yapabilirsiniz. Karaağaç Koyu Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilerek hazırlıklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Fikret
2023 May
İstanbul dan 4 5 araç, bir arkadaşta Alanya'dan motorsiklet ile gelmişti ve buluşup çok güzel zaman geçirmiştik bu kamp alanında. Whatsapp grubumuz bile halen duruyor. Kampın yanısıra yüzmeki çin de uygun bir yer burası, bir ara alanın güneyindeki tepeye çıkmayı ihmal etmeyin. Güzel manzara var...

Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet