Sarısu Yaylası Kamp Alanı

Sarısu Yaylası Kamp Alanı
4,40

--

--

Umutlu/Emet/Kütahya


Hakkında

Kütahya’nın büyüleyici doğasını keşfedeceğiniz popüler rotalardan biri de Sarısu Yaylası. Kütahya şehri Emet ilçesi Umutlu Köyü sınırlarında bulunan Sarısu Yaylası, tertemiz atmosferi sayesinde hem fiziksel hem de ruhsal olarak yenilenmenizi sağlayan kamp bölgelerinden biri. Piknik alanları ve patika yollarıyla kampçılara aktiviteye elverişli bir ortam sunan Sarısu Yaylası’nda hem yaz hem de kış sezonu boyunca kamp kurmak mümkün. Üstelik Sarısu Yaylası’nın yaz ve bahar döneminde de normale göre bir tık serin olabileceğiniz söyleyebiliriz. Kütahya şehir merkezine 109 km mesafede yer alan Sarısu Yaylası Kamp Alanı’na özel araçla gelirken öncelikle Tavşanlı istikametini takip etmelisiniz. Ardından gelmiş olduğunuz Emet ilçesinde Adalet Sarayı caddesini takip ederek sırasıyla Yağcık ve Umutlu Köyü’nü geçebilirsiniz. Kısa bir süre sonra Sarısu Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Geleceğiniz yol Umutlu Köyü’nden sonra toprak hâlini alıyor. Bu nedenle aracınızla gelirken zarar görmemek için dikkatli olmalı ve kış sezonunda lastik zinciri takmalısınız. Toplu taşımayla gelecek olanlar için de Umutlu Köyü’ne doğru giden minibüs seferleri bulunuyor. 

Çam ağaçları ve yemyeşil dokusuyla adeta kendine hayran bırakan Sarısu Yaylası olanak bakımından ücretsiz kamp alanlarına göre oldukça gelişmiş. Bölgede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz doğal su, mescid, wc, park yeri, yürüyüş parkuru, ateş ve mangal yakılabilir alan gibi olanaklar bulunuyor. Dolayısıyla Sarısu Yaylası Kamp Alanı’nda çadır kampı kurarken çeşitli ihtiyaçlarınızı tek bir noktada karşılayabilirsiniz. Ancak kar yağışı yoğun olduğunda su kaynağı konusunda mahrumiyet yaşayabileceğinizi hesaba katarak hazırlıklı gelmelisiniz. Ayrıca kış sezonu olduğu kadar yaz döneminde de normalin altında bir sıcaklığa sahip Sarısu Yaylası Kamp Alanı’na gelirken soğuğa dayanıklı kamp ekipmanları getirmelisiniz.

Yürüyüş yolları ve piknik alanlarıyla her türlü isteğe hitap etmeyi başaran Sarısu Yaylası Kamp Alanı’nda trekking, fotoğrafçılık, piknik ve gezi aktivitesi yapabilirsiniz. Kış sezonu geldiğinde aktiviteler her ne kadar azalıyor gibi görünse de muhteşem bir doğa güzelliğini ölümsüz kılmak için fotoğrafçılık yapabilir ya da dayanıklı kıyafetlerinizi giyerek büyüleyici bembeyaz bir güzelliği gezebilirsiniz. Sarısu Yaylası Kamp Alanı’nın anormal soğukluğunu hesaba katarak özellikle kış sezonunda uyku tulumu, çadır, ısıtıcı ve yeme-içme ihtiyaçlarınız konusunda hazırlıklı gelebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Kayak

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Merkezi kamp ateşi

Yakacak odun

Market

Ortak oturma alanı

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Mescid (Bay)