Sarımsaklı Tabiat Parkı

Sarımsaklı Tabiat Parkı
4,30

sarimsakli.tabiat.gov.tr/

05434114819

Küçükköy, Ayvalık/Balıkesir

Özel işletme


Hakkında

Ayvalık Sarımsaklı’da doğa ile iç içe bir kamp gezisi için Sarımsaklı Tabiat Parkı’na gidebilirsiniz. İlçe merkezine yaklaşık 10 km’lik kısa bir mesafede bulunan Tabiat Parkı’nda hem denize sıfır hem de doğayla baş başa dinginleşeceğiniz bir kamp tatili yapabileceksiniz. Sarımsaklı’nın yaz mevsimi boyunca yerli ve yabancı turistleri tarafından sıklıkla ziyaret edilen Tabiat Parkı’na ulaşım hem özel araç hem de toplu taşımayla sağlanıyor. Özel aracınızla yola çıkarken öncelikle Ayvalık istikametine doğru ilerlemelisiniz. Ardından sahil yolunu takip ederek Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacaksanız da Ayvalık-Sarımsaklı arasında düzenli seferleri bulunan minibüsleri kullanabilirsiniz. Bölgeye özel araçla gelirseniz ziyaretçi otoparkını da kullanabilirsiniz.

Ayvalık ilçesinin gözdesi Sarımsaklı Tabiat Parkı’nda hem çadır hem de karavan konaklama alanları bulunuyor. Aynı zamanda iki, üç, dört, beş ve altı yataklı kır evlerinde konaklayabiliyorsunuz. Konforlu bir konaklama tercihi yaptıktan sonra çeşitli ihtiyaçlarınız için Tabiat Parkı olanaklarını kullanabilirsiniz. Parkın içerisinde wc, büfe, soyunma kabini, plaj, şezlong, şemsiye, otopark ve yürüyüş parkuru bulunuyor. Bunun dışında türlü ihtiyaçlarınız için de işletmenin merkezi konumundan faydalanabiliyorsunuz. Parkta karın doyurucu atıştırmalıklar için bir büfe ve kır lokantası bulunuyor. Böylece gün içerisinde aç kalmayarak enerji toplayabiliyorsunuz.

Sarımsaklı Tabiat Parkı özellikle denize sıfır kamp yapmak isteyen tatilciler tarafından tercih ediliyor. Böylece çeşitli su sporlarını da deneyimleme fırsatı bulabiliyorsunuz. Tabiat Parkı’nın benzersiz denizinde yüzme ya da dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda olta balıkçılığı yaparak akşam yemeğine deniz mahsullerini dâhil edebilirsiniz. Farklı bedensel aktiviteleri keşfetmek isteyenler için de bölgede bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Burada keyifli bir trekking ya da bisiklet sürüşü yapabilirsiniz. Bu esnada bölgenin muhteşem atmosferiyle oksijenin keyfini çıkartabilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Kiralama

Bungalow

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş