Sarımsaklı Plajı Kamp Alanı

Sarımsaklı Plajı Kamp Alanı
4,30

--

--

Millet Caddesi No:16 Ayvalık/Balıkesir


Hakkında

Akvaryumu andıran bir deniz çevresinde ücretsiz çadır kampı yapmak için Sarımsaklı Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Sarımsaklı Plajı, şehrin belki de denize girebileceğiniz en güzel ve temiz bölgelerinden biri olarak gösteriliyor. Üstelik ücretsiz kamp alanına toplu taşıma ve özel araçlarla kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayvalık ilçesinin güzide plajı Sarımsaklı’nın merkezi konumu özellikle hafta sonları çok kalabalığa neden olabiliyor. Bu nedenle tatilde sessizlikten yanaysanız gideceğiniz süreyi hafta içine denk getirebilirsiniz. Günübirlikçiler için bir kaçış noktası hâline gelen Sarımsaklı Plajı’nda yalnızca çadır kampı kurulabiliyor. Çadırınızla bölgeye geldiğinizde plajın dip ve kalabalık olmayan bölümlerini seçerek burada konaklayabilirsiniz.

Masmavi eşsiz güzelliğiyle gözlerinizi kamaştıracak Sarımsaklı Plajı herhangi bir kamp işletmesine ait değil. Bu nedenle ücret ödemediğiniz gibi anında hizmetler de bulamayabilirsiniz. Ancak yine de bölge olanaklardan yoksun değil. Plajın çevresinde büfe ve restoran gibi işletmeler var. Gün içerisinde açlığınızı bu işletmelerde bir ücret karşılığında giderebiliyorsunuz. Halka açık biçimde hizmet veren Sarımsaklı Plajı’nda wc, şezlong, soyunma kabini ve şemsiye gibi olanaklar da mevcut. Bu sayede yaz sıcağından bunaldığınızda deniz kenarında çeşitli hizmetler bulabiliyorsunuz.

Ayvalık Sarımsaklı Plajı’nda ücretsiz çadır konaklaması yapıp denizin keyfini çıkartırken birçok aktiviteyi keşfedebilirsiniz. Plajın şehre yakın konumunu bir fırsat bilip tarihi dokuyu keşfedeceğiniz bir gezi planlayabilirsiniz. Aynı zamanda doğanın derinliklerini keşfedeceğiniz bir trekking ya da bisiklet sürüşünü de öneririz. Yaz sıcağına yakışır aktiviteler yapmak isterseniz de yüzme, dalış ya da olta balıkçılığını keşfedebilirsiniz. Sarımsaklı Plajı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin halka açık bir plaj olduğunu ve birçok ihtiyacınızı ücret karşılığında bulabileceğinizi unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş