Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Sarıkum Plajı Kamp Alanı
4,30

--

--

Mavişehir, Didim/Aydın


Hakkında

Gözlerden ve şehir gürültüsünden uzak, huzurlu bir atmosfer arıyorsanız Didim’de Sarıkum Plajı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sarıkum Plajı’nda dalga sesleriyle karışan kuş cıvıltıları ve yaprak hışırtısıyla kendinizi adeta bir meditasyonda gibi hissedebiliyorsunuz. Adeta bir dinginlik vadeden plajın misafirlere sunduğu bir olanak da ulaşım kolaylığı. Didim’in Mavişehir ilçesinde bulunan ücretsiz kamp bölgesine gelirken toplu taşıma ve özel araçları tercih edebilirsiniz. Özel araçla gelmek için Söke istikametini takip ederek Akbük’e gelmeden Akbük yönüne dönmeniz gerekiyor. Ardından yolun sonunda Mavişehir’e ulaşabilirsiniz. Üstelik plaja geldikten sonra aracı park edebileceğiniz bir otopark da bulunuyor. Plaja gelirken toplu taşıma kullanacaksanız da Didim’den Mavişehir’e giden minibüsleri tercih edebilirsiniz. Ancak minibüsle Denizli Öğretmenler Sitesi Lokali’ne kadar gelip kalan 200 metrelik yolu yürüyerek kat etmeniz gerekiyor.

El değmemiş doğasıyla her bir detayında kartpostalı çağrıştıran Sarıkum Plajı çevresinde herhangi bir yerleşim yeri bulunmuyor. En yakın yerleşim yerine yaklaşık 1,5 km’lik bir mesafede bulunan plajda hem gürültü hem de şehir rutinlerinden arınabiliyorsunuz. Plaj çevresinde herhangi bir yerleşim yeri ya da özel işletme olmaması nedeniyle wc, duş ve elektrik gibi ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bölgeler de yok. Bu durum göze ne kadar dezavantaj gibi görünse de şahit olduğunuz muhteşem günbatımı manzarası karşısında bir önemi olmadığını garanti edebiliriz. Didim Sarıkum Plajı kamp alanı ateş yakmaya müsait. Dolayısıyla gelirken marketten temin ettiğiniz malzemelerle plaj çevresinde lezzetli bir mangal yakabilirsiniz. Huzurlu dokusuyla büyüleneceğiniz plajın çevresinde çadır kurulabilecek düzlükler de bulunuyor. Bu sayede çadırınızı hem sessiz hem de düz bir noktaya kurabiliyorsunuz.

Altın sarısı kumsalı sayesinde kendinizi bir cennet kesitinde hissedeceğiniz Sarıkum Plajı’nın çevresi yürüyüş patikalarıyla çevrili. Bu sayede yerleşim yerlerine uzaklığın vermiş olduğu yüksek oksijen avantajını sonuna kadar kullanabiliyorsunuz. Yaz sıcağından bunaldığınızda da yüzme ve dalış aktivitelerini gerçekleştirebileceğiniz akvaryumu andıracak derecede berrak bir Ege Denizi sizi bekliyor. Kamp tatiliniz için Sarıkum Plajı’na doğru yola çıkmadan önce çevrede herhangi bir özel işletme bulunmadığını bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Ağaçlık alan