Sarıalan Yaylası Kamp Alanı

Sarıalan Yaylası Kamp Alanı
4,70

--

--

Kolköy/Bolu Merkez/Bolu


Hakkında

Bolu’da huzurlu bir kamp deneyimine çıkabileceğiniz popüler yaylalardan biri de Sarıalan. Bolu şehir sınırlarında yer alan Sarıalan Yaylası’nda Karadeniz İklimi hâkim. Dolayısıyla yaylada ücretsiz bir kamp yaptığınız sürece Karadeniz’in büyüleyici atmosferini keşfederek nefesinizi yenileme fırsatı bulabilirsiniz. Bol oksijeniyle yılın her sezonu kampçılar için büyüleyici bir doğa sunan Sarıalan Yaylası Kamp Alanı Bolu şehir merkezine yaklaşık 28 km uzaklıkta yer alıyor. Bu sayede ücretsiz çadır ve karavan kampı kurabileceğiniz Sarıalan Yaylası’na özel araç ile ulaşmak mümkün. Sarıalan Yaylası’nın İstanbul’a 297 km, Sakarya’ya 162 km ve Kocaeli’ne 213 km’lik bir mesafesi mevcut. Dolayısıyla çevre şehirlerden de basit bir sürüş sonucu doğa mucizelerine tanıklık edeceğiniz Sarıalan Yaylası’na ulaşabilirsiniz.

İnsan eli değmemiş ve bakir bir güzellik olan Sarıalan Yaylası Kamp Alanı’nda çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Yemyeşil doğasıyla ünlü Sarıalan Yaylası’nda çadır kurabileceğiniz birçok düzlük alan mevcut. Bu bölgelere çadır kurduktan sonra kamp ateşi çevresinde ısınabilir ya da gece vakti birbirinden parlak yıldızları izleme şansı bulabilirsiniz. Bolu’nun merkezinde yer alan Sarıalan Yaylası Kamp Alanı’nın işletmesi herhangi bir özel tesise ait değil. Konaklamak için herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz yaylada ihtiyaçlarınızı karşılama noktasında da bir tesis mevcut değil. Bu nedenle kamp kurduğunuz süre boyunca ihtiyaçlarınız merkezden temin edebilir ya da hazırlıklı gelebilirsiniz.

Karadeniz’in heybetli dağlarından gelen serin havasıyla Sarıalan Yaylası Kamp Alanı’nı yılın her sezonu ziyaret edebilirsiniz. Özellikle dağların üstünde bembeyaz bir kar örtüsünün kaplandığı kış kampında birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Doğa fotoğrafçılığına vakit ayırdığınız gibi özellikle bahar ve yaz mevsiminde bölgede trekking, gezi, koşu ya da bisiklet turu için uygun bir atmosfer bulunuyor. Dolayısıyla Sarıalan Yaylası Kamp Alanı’nda Bolu’nun yemyeşil doğasını keşfetme fırsatı yakalarken ücretsiz bir çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Yola çıkmadan önce Sarıalan Yaylası’nın sert soğuklara ev sahibi olabileceğini göz önünde bulundurarak hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan