Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı

Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı
4,70

https://www.facebook.com/%C5%9Eaml%C4%B1g%C3%B6l-Piknik-Alan%C4%B1-1327325870717752/

05438716721

Bademli, Dikili/İzmir

Özel işletme


Hakkında

Doğada huzurun kendisini yaşayacağınız noktalardan biri de Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı. İzmir’in Dikili ilçesinde bulunan tesis, sahile sıfır ve doğa ile iç içe konumu sayesine hem kampçılar hem de piknikçiler için eşsiz bir fırsat sunuyor. Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı’na adım attığınız andan itibaren doğanın birçok rengine şahit olurken sessizliğin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Tesisin misafirlerine sunduğu kolaylıklardan biri de merkezi konum avantajı. Bademli Yolu üzerinden ulaşabileceğiniz tesise hem toplu taşıma hem de özel araçlarla kolayca gidebiliyorsunuz. Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı’na giderken tercihiniz özel araçtan yana olacaksa öncelikle Dikili ilçe merkezine gelmelisiniz. Ardından Şehit Sami Akbulut Caddesi yönünden güneydoğu yönüne doğru ilerleyerek Bademli Yolu’na doğru gelmelisiniz. Bademli Yolu Caddesi üzerinde devam ederken 450 metre sonra sağa dönüp, ardından 900 metre sonra hafif sola yöneldiğinizde Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı’na ulaşacaksınız. Tesise gelirken tercihiniz toplu taşımadan yana olursa da Bademli istikametine doğru giden araçları kullanabilirsiniz. 

Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı’na geldikten sonra sizi birçok konaklama alternatifi karşılıyor. Tesiste kampçılık hislerinize bir ilaç gibi gelecek türde konaklama yapabilirsiniz. Tesis, arzunuza göre hem çadır hem de karavanınızla konaklama imkânı sunuyor. Ayrıca doğa ile iç içe konumlanmış kamp bölgesinde günübirlik piknikler de yapabiliyorsunuz. Tesiste hem piknikçi hem de kampçılar için mangal ve semaver alanları da oluşturulmuş. Bu bölgelerde arzunuza göre lezzetli yemekler pişirirken sıcak içeceklerin keyfini sürebilirsiniz. Yeme ve içme ihtiyaçları için vakit harcamak istemezseniz de büfenin atıştırmalıklarından tadabilirsiniz. Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı’nda misafirlerin ihtiyaçları düşünülerek soyunma kabini, wc, sıcak su, duş, elektrik bağlantısı, buzdolabı, mangal yakılabilir alan ve yürüyüş parkuru gibi olanaklar da düşünülmüş. Bu sayede konforlu bir kamp tatili yaparken ihtiyaçlarınız konusunda mahrum kalmıyorsunuz. 

Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı denize sıfır konumuyla misafirlerini adeta büyülemeye aday. Aynı zamanda çevrede bulunan kayalık bölgeler olta balıkçılığı için de sezon boyunca tercih ediliyor. Siz de tesiste çadır ve karavan kampı yaparken olta balıkçılığının keyfini çıkartabiliyorsunuz. Yaz sıcağından bunalırsanız da masmavi bir denizde yüzme ve dalışın keyfini çıkartabilirsiniz. Kamp alanı çevresinde bulunan yürüyüş parkurlarını değerlendirmek isterseniz trekking yapmanızı öneririz. Bölgenin benzersiz atmosferini kaçırmak istemeyenler için de bisiklet sürüşünü tavsiye ederiz. Şamlıgöl Kamp ve Piknik Alanı’nın fiyat politikası sezona göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle gitmeden önce güncel fiyat bilgisini öğrenmek için tesisle iletişime geçebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Mini kamp alanı

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Merkezi kamp ateşi

Kimyasal imha noktası

Pişirme olanakları

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Buzdolabı

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Bulaşık yıkama alanı

Otopark

Tuvalet

Duş