Saklıgöl Kamp Alanı

Saklıgöl Kamp Alanı
4,00

--

--

Şile/İstanbul


Hakkında

Şehir rutinlerinden sıkıldığınızda fazla uzaklaşmadan doğa güzelliklerini keşfetmek isterseniz Saklı Göl kamp alanını mutlaka görmelisiniz. Şile ilçe merkezine 8 km’lik mesafede yer alan bölge adeta saklı bir cennetin tasvirini yapıyor. Berrak bir gölün gökyüzü ile birleştiği özgür bir maviyi izlerken kendinizi adeta yenilenmiş hissedebileceksiniz. Özel araç ve toplu taşıma ile ulaşımın sağlandığı Saklı Göl, özellikle hafta sonu İstanbul halkı tarafından tercih ediliyor. Bölgeye piknik için gelseniz bile mutlaka yıldızların altında konforlu bir çadır kampı yapmanızı tavsiye ederiz. Saklı Göl yaz sezonunda özellikle hafta sonu çok yoğun olabilir. Bu nedenle sakin ve huzurlu bir konaklama isterseniz kamp alanına gitmek için hafta içini tercih edebilirsiniz.

Şile’nin Karamandere sınırları içerisinde yer alan Saklı Göl’ün çevresi yemyeşil ağaçların görüldüğü bir orman ile kaplı. Bu sayede bölgede çadır kampı yaparken yüksek oksijen sayesinde kendinizi dinç hissedebilirsiniz. Muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapan kamp alanının ulaşım kolaylığı karavan kampı için de imkân sunuyor. Böylece şahsi karavanınız ile bölgeye gelip özgür bir kamp yapabiliyorsunuz. Ücretsiz kamp yapabileceğiniz Saklı Göl sınırları içerisinde herhangi bir özel tesis bulunmuyor. Ancak kamp alanı çevresinde lokanta ve market gibi özel işletmelere ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Çok kısa bir süre içerisinde gidebileceğiniz büfe ve lokanta gibi bölgelerde wc ya da yeme-içme ihtiyaçlarınızı makul bir ücret karşılığında giderebilirsiniz.

Şile Saklı Göl kamp alanında konforlu ve huzurlu bir kamp yaparken doğayı keşfedebileceğiniz birçok etkinlik de yapabilirsiniz. Çadır ve karavan kampı yaparken vücudunuzu dinç tutmak isterseniz çevrede bisiklet sürebilir ya da doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda doğayı ve şehir dokusunu keşfedeceğiniz bir gezi de planlayabilirsiniz. Muhteşem bir doğada bulunan kamp alanında unutulmaz birçok anıya sahip olabileceksiniz. Bu nedenle yanınızda fotoğraf makinesi götürmenizi tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

24°/18° C

Clouds

Çar (24.Nis)

22°/16° C

Rain

Per (25.Nis)

19°/14° C

Clear

Cum (26.Nis)

20°/13° C

Clouds

Cmt (27.Nis)

20°/15° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Restoran

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet