Riva Galera Koyu Kamp Alanı

Riva Galera Koyu Kamp Alanı
3,90

--

--

Riva, Beykoz/İstanbul


Hakkında

Deniz manzarasıyla büyülenebileceğiniz ücretsiz bir kamp deneyimi için Riva Galera Koyu’na gidebilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Galera Koyu, İstanbul’un Beykoz ilçesinde Riva sınırları içerisinde yer alıyor. Galera Koyu’nun özellikle İstanbul’a yakınlığı sayesinde şehirden yapacağınız bir kaçamak için oldukça doğru bir rota olacağını söyleyebiliriz. Özellikle hafta sonu ve yaz sezonunda tercih edilen Riva Galera Koyu Kamp Alanı’na ulaşım noktasında yalnızca özel araçlar kullanılıyor. Riva merkezine 3,8 km’lik uzaklığa sahip Galera Koyu’na Riva – Çayağzı üzerinden 3 kilometrelik bir sürüş süresi sonunda ulaşabilirsiniz. Riva Galera Koyu Kamp Alanı’na diret olarak gelen bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Bu nedenle şehirden Riva bölgesinde hizmet veren araçlara binebilir ve kalan yolu devam etmek için taksi tutabilirsiniz.

Kampçı ve piknikçilerin uğrak noktası Riva Galera Koyu Kamp Alanı’nda özel bir tesis ya da işletme mevcut değil. Dolayısıyla bölgenin bu sayede bakir kalarak doğal güzelliğini korumayı başardığını söyleyebiliriz. İstanbul denizini izleyebileceğiniz Galera Koyu’nda şehir gürültüsünden uzaklaşarak huzurlu ve sessiz vakitler geçirebileceksiniz. Ücretsiz kamp alanında tesis bulunmaması ihtiyaçlar noktasında da kısıtlı kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle yeme-içme, tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınız için kamp tecrübelerine başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra kamp süresince ihtiyaç duyacağınız çeşitli ekipmanlar için de gelirken market ve bakkal gibi yerlere uğrayabilirsiniz. Kayalıklardan denize de girebileceğiniz Riva Galera Koyu’nda denizin sağ ve sol kıyısında taşlık bölümler bulunuyor. Bu nedenle yanınızda deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederiz. Bölge bazı zamanlarda ıssız olabileceği için denize girerken ekstra dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca denizde çok sayıda yosun bulunduğu için su yutmamaya çalışmalısınız.

Doğanın sakin yüzüyle baş başa kalabileceğiniz Riva Galera Koyu Kamp Alanı’nda çok sayıda köpek bulunuyor. Özellikle büyük köpeklere kamp süresince dikkat etmenizi öneriyoruz. Ayrıca bölgede gölgelik bir alan da bulunmuyor. Bu nedenle kampınızı akşam saatlerinde kurabilir ya da sıcaktan hoşlanmıyorsanız bölgeye bahar ve kış aylarında gidebilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanı çevresinde şiddetli rüzgârlara karşı da dikkatli olmalısınız. Kamp tecrübelerinize başvurduğunuz sürece doğanın içerisinde yürüyüş, meditasyon, fotoğrafçılık ve kampçılık yapabileceğiniz huzurlu bir deneyim yaşayacağınızı söyleyebiliriz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

23°/16° C

Clouds

Çar (24.Nis)

20°/16° C

Clouds

Per (25.Nis)

16°/11° C

Clouds

Cum (26.Nis)

15°/12° C

Clear

Cmt (27.Nis)

16°/12° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Gezi
Rahatlama
Dalış
Bisiklet
Kültür

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun