Pülümür Dağları Kamp Alanı

Pülümür Dağları Kamp Alanı
4,70

--

--

Pülümür/Tunceli


Hakkında

Tunceli’nin Erzincan il sınırına yakın konumda bulunan Pülümür Dağları, muhteşem bir doğanın içerisinde büyüleyici kamp deneyimi sunuyor. Dört bir yanı dağlarla çevrili geniş bir ova içerisinde konumlanan bölge aynı zamanda unutulmaz manzaralara da ev sahipliği yapıyor. Bölgede kamp yaparken gün içerisinde kendinize trekking rotaları belirleyebilir, ulaştığınız her bölgede muhteşem manzaraları gözlemleyebilirsiniz. Pülümür Dağı eteklerinde çadır konaklaması yapabilirsiniz.

Doğanın mucizeleriyle çevrelenmiş bölgede herhangi bir özel kamp işletmesi bulunmuyor. Bu nedenle yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı gelmeden önce Pülümür ilçe merkezinden karşılayabilirsiniz. Üstelik dağlık bölgede wc ve duş gibi hizmetlerin de bulunmaması profesyonel bir kamp deneyimi yaşamanız için bir fırsat sunar. Karasal iklimin hâkim olduğu Tunceli sınırlarında kamp yaparken yazın oldukça sıcak ve kurak kışın ise yağışlı bir hava ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bölgeye doğru yola çıkmadan önce hava durumuna bakmanızı tavsiye ederiz. Dağların arasında konumlanan kamp bölgesinde özellikle ilkbahar başlangıcı muhteşem görüntülere ev sahipliği yapar. Rengarenk çiçek ve bitkilerin arasında unutamayacağınız kamp anıları biriktirebilirsiniz.

Ücretsiz Pülümür Dağı kamp alanına gitmek için Tunceli’den Pülümür ilçe minibüslerine binebilirsiniz. Özel aracınızla geliyorsanız da ilçe merkezinde aracınızı park ederek yürüyüşe geçmeniz gerekir. Çadırınızı kurmadan önce arzunuza göre muhteşem dağ eteklerini ya da Pülümür manzaralı yüksek rakımlı bir bölgeyi tercih edebilirsiniz. Bölgenin muhteşem konumu ve yüksek oksijeni sayesinde sağlıklı bir kamp deneyimi elde edebileceksiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

29°/16° C

Clear

Pzt (17.Haz)

30°/18° C

Clouds

Sal (18.Haz)

30°/21° C

Clear

Çar (19.Haz)

32°/21° C

Clear

Per (20.Haz)

28°/19° C

Rain

Cum (21.Haz)

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yüzme (Nehir)

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan