Poyraz Liman Koyu Kamp Alanı

Poyraz Liman Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Alaybey, Bozcaada/Çanakkale


Hakkında

Bozcaada merkezinden fazla uzaklaşmadan sakin ve sessiz bir deniz eşliğinde kamp tatili yapmak istiyorsanız Poyraz Liman Koyu’na gidebilirsiniz. Adanın merkezinde bulunan Poyraz Liman Koyu özellikle yaz sezonunda çadır kampı yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. Bozcaada’nın diğer koylarında rüzgârın fazlalığı çadır kampını zorlaştırabilir. Ancak Poyraz Liman Koyu’nun merkeze yakınlığı rüzgârı keserek çadır kampına oldukça elverişli bir hâle gelir. Poyraz Liman Koyu’na inen yol topraktan ve tek araç geçecek şekilde olduğu için özel araçla gelirken dikkatli olmanızı öneririz. Tuzburnu yolu istikametini kullanarak merkezden yaklaşık 2 km’lik bir mesafe sonunda kamp alanına ulaşabilirsiniz. 

Sahil kenarında ücretsiz kamp imkânı sunan bölgede herhangi bir özel tesis bulunmuyor. Bu nedenle kamp esnasında temel ihtiyaçlarınızı kendi olanaklarınızla karşılamanız gerekiyor. Yola çıktıktan sonra Poyraz Liman Koyu’na varmadan önce merkez noktasında yeme-içme gibi ihtiyaçlarınız için dayanıklı besinler temin edebilirsiniz. Tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlar için de portatif ürünleri kullanabilirsiniz. Bölgede konaklarken doğal kaynaklara zarar vermeyecek ölçüde ve kontrollü olarak kamp ateşi yakabilirsiniz. Manzarasıyla büyüleneceğiniz bir bölgede parlak yıldızların altında kamp ateşi yakarken unutulmaz birçok anı biriktirebileceksiniz.

Poyraz Liman Koyu denizinin suyu çok soğuk olmaz. Ancak irili ufaklı taşlar ve sezon sonuna doğru yoğunlaşan deniz kestaneleri nedeniyle gelirken deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederiz. Ayaklarınızı gerekli cisimlerden koruduktan sonra berrak bir denizde güvenle yüzebilir ya da dalışın keyfini çıkartabilirsiniz. Bunun yanı sıra bölgenin yürüyüş parkurlarında yüksek oksijeni hissedeceğiniz bir trekking de yapabilirsiniz. Bölgeye özel aracınızla geliyorsanız anıları ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi ve bisiklet getirmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

18°/16° C

Rain

Pzt (22.Nis)

19°/18° C

Rain

Sal (23.Nis)

18°/18° C

Clouds

Çar (24.Nis)

18°/16° C

Rain

Per (25.Nis)

18°/16° C

Rain

Cum (26.Nis)

18°/18° C

Clouds

Cmt (27.Nis)

18°/15° C

Rain

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Kültür
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Ağaçlık alan