Porsuk Gölü Kamp Alanı

Porsuk Gölü Kamp Alanı
4,00

--

--

Çanakkıran,Tepebaşı/Eskişehir


Hakkında

Muhteşem bir manzara eşliğinde kamp yapabileceğiniz gözde bir rota da Porsuk Gölü Kamp Alanı. Kütahya-Eskişehir yolu üzerinde 25. Km’de yer alan Porsuk Gölü, yaz ve kış sezonu boyunca özellikle şehir merkezine yakınlığıyla tercih ediliyor. Saklı bir güzellik olarak görülen ve çok kişi tarafından bilinmeyen Porsuk Gölü’nde yaz ve kış mevsimi fark etmeksizin doğal güzelliklerle büyüleneceğiniz unutulmaz bir kamp deneyimine merhaba diyebilirsiniz. Elverişli bir ulaşım rotasında bulunan ücretsiz Porsuk Gölü Kamp Alanı’na Kütahya-Eskişehir yolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik ihtiyaçlarınız konusunda kısa sürede merkeze de ulaşabilirsiniz. 

Bakir bir güzellik olarak bilinen Porsuk Gölü Kamp Alanı’nda mevsim fark etmeksizin yılın her sezonu kamp yapabilirsiniz. Ancak kar yağışının çok yoğun olduğu dönemlerde merkeze ulaşmakta zorluk çekeceğinizi unutmamalısınız. Buna ek olarak Porsuk Gölü Kamp Alanı çevresinde wc, duş, elektrik, internet ya da su kaynağı gibi olanaklar da mevcut değil. Bu nedenle kamp süresi boyunca birçok ihtiyacınız noktasında hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Son dönemlerde Porsuk Gölü’nde kuraklık nedeniyle kar yağışı olmasa da çok kuru bir soğuğa karşı hazırlıklı olmalısınız. Dolayısıyla anormal soğuklara karşı ücretsiz kamp alanına gelirken yanınızda dört mevsime dayanıklı çadır, eksi derecelere uygun uyku tulumu, ısı ve ışık kaynağı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca merkeze ulaşamama ihtimalinize karşı yiyecek stoğu da bulundurabilirsiniz.

Saklı bir cennet Porsuk Gölü Kamp Alanı’nda hem yaz hem de kış sezonu boyunca kamp yaparken fiziksek olarak iyi hissedebileceğiniz aktivitelere vakit ayırabilirsiniz. Bölgede yaz ve bahar kampı yapacaksanız gezi, trekking ya da fotoğrafçılık gibi hobilerinize yoğunlaşabilirsiniz. Ayrıca Porsuk Gölü’nün merkeze yakınlığını bir fırsat bilerek şehir turu da yapabilirsiniz. Kış sezonu geldiğinde bölgede kamp yapacaksanız bembeyaz bir örtüyle kaplanmış muhteşem doğayı fotoğraflayabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Doğada Yürüyüş
Gezi
Rahatlama

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan