Pissa Koyu Kamp Alanı

Pissa Koyu Kamp Alanı
4,00

--

--

Bademli, 11. Sk. No:26, Dikili/İzmir


Hakkında

Muhteşem bir plajda tatil yapmak için rotanızı Pissa Koyu’na çevirebilirsiniz. Dikili ilçe merkezine yaklaşık 12 km’lik mesafede bulunan Pissa Koyu’nda popüler bir plaja tanıklık ederken hem doğa hem de şehir ile iç içe bir çadır kampı kurabilirsiniz. Deniz kenarında kamp yapmak isteyenlerin birinci tercihi hâline gelen Pissa Koyu’nu özel kılan noktalardan biri de ulaşım olanakları. Ücretsiz plaja hem özel araç hem de toplu taşımayla kolaylıkla gidebilirsiniz. Pissa Koyu’na özel aracınızla gitmek için öncelikle Dikili ilçe merkezine gelmeniz gerekiyor. Ardından Bademli Yolu Caddesi’ne bağlanmak için Şehit Sami Akbulut Caddesi yönünden güneydoğu istikametine karşı ilerlemelisiniz. Bademli Yolu Caddesi üzerinde devam ederken 1. Sokak yönünde ilerleyip Sahil Yolu Caddesi’ne doğru sola dönmelisiniz. Pissa Koyu’nu giderken yol üzerinde solda göreceksiniz. Plaj çevresine gelirken toplu taşıma kullanmak isterseniz de Dikili’den Bademli istikametine doğru giden düzenli araçları tercih edebilirsiniz. Bölgeye vardığınızda özel aracınızı park edebileceğiniz noktalar da bulabilirsiniz. Üstelik bölgenin kolay ulaşım imkânı sayesinde karavanınızla da kamp yapabilirsiniz.

Deniz sevdalıları için bir vazgeçilmez hâline gelen Pissa Koyu çevresinde iki türlü kamp yapma olanağı bulunuyor. Bölgede hem ücretli bir camping tesisi hem de ücretsiz kamp yapabileceğiniz gölgelik alanlar mevcut. Kamp süresi boyunca ücret ödemek istemezseniz ücretsiz kamp noktasında çadır ya da karavanınızla konaklayabilirsiniz. Kaldığınız sürede birçok ihtiyacınızı kısa sürede karşılamak isterseniz de ücretli camping tesisinde kalabilirsiniz. Pissa Koyu’nda ücretsiz bir şekilde konaklarken wc, duş ya da soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için işletmenin olanaklarından küçük bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Bölgede ne şekilde kalırsanız kalın muhteşem bir doğa manzarası ve berrak denizle birlikte harika bir tatile imza atacağınızı söyleyebiliriz. Pissa Koyu’nda kamp tatili yaparken gün içerisinde açlığınızı giderecek çeşitli alternatifler de bulabilirsiniz. Bölgenin market ve restoranları kampçılar için sürekli olarak hizmet veriyor. Bu noktalardan ihtiyacınızı karşılayıp lezzetli bir mangal yapabiliyor ya da öğün atıştırmalıklarını deneyebiliyorsunuz.

Pissa Koyu’nun masmavi deniziyle birleşen ince kumlu sahili misafirleri büyülemeye yetiyor. Üstelik denizin hafif dalgalı yapısı çocuklu aileler için de ideal bir tatil ortamı yaratıyor. Plaj çevresinde ailenizle birlikte keyifli bir kamp tatili yaparken birçok aktiviteyi de keşfedebiliyorsunuz. Pissa Koyu’nda çadır ve karavan kampı yaparken masmavi bir denizde yüzme, dalış ya da olta balıkçılığını deneyebilirsiniz. Aynı zamanda doğanın muhteşem atmosferini keşfetmek için de yürüyüş patikalarında trekking ya da gezi planlayabilirsiniz. Şehrin dokusunu keşfetmek isterseniz de mutlaka bisiklet sürüşünü öneririz. Yaz sezonu tatilciler tarafından uğrak bir nokta hâline gelen Pissa Koyu, hafta sonları çok kalabalık olabiliyor. Dolayısıyla sessiz ve sakin bir kamp tatilini arzularsanız bölgeye hafta içi günlerde gelebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Buzdolabı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş