Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Pırlanta Plajı Kamp Alanı
4,10

--

--

Şehit Mehmet, Çeşme/İzmir


Hakkında

Adını göz alıcı parlaklığa sahip kumsalından alan Pırlanta Plajı’nı çadır kampı için mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çeşme’nin Çiftlikköy ilçesinde bulunan Pırlanta Plajı’na merkezden 10 dakika, ilçe otogarından ise yaklaşık 8 dakikada minibüslerle ulaşabiliyorsunuz. Plaj her ne kadar merkeze yakın olsa da sakinliğini korumayı başarmış. Üstelik plajın merkezi konumunu, birçok ihtiyacınızı kısa süre içerisinde alıp gelmek için kullanabiliyorsunuz. Kamp alanı Çeşme’ye yaklaşık 9 km’lik bir mesafede bulunuyor. Yola çıktıktan sonra sahil şeridini takip ederek kısa süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Bölgeye vardıktan sonra aracınızı boş arazilere park edebilirsiniz.

Pırlanta Plajı, heybetiyle büyüleyen uzun ağaçlarıyla dikkat çekiyor. Bu ağaçlar da çadır kuracağınız bölge için geniş bir gölgelik alan oluşturuyor. Gölge olunca elbette esinti de fazla oluyor. Bu durum sineklerin gazabına uğramamanız için bir avantaj olsa da akşam üşümelerine dikkat etmenizi öneririz. Pırlanta Plajı içerisinde duş ve wc gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir işletme bulunuyor. Bu sayede birçok ihtiyacınız konusunda mahrum kalmıyorsunuz. Gün içerisinde acıkma hissederseniz de çevre işletmelerden ücret karşılığında bir şeyler alabilir ya da kısa süre içerisinde merkeze giderek yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Pırlanta Plajı’nda hem sessizlik hem de merkezi konumun avantajını bir arada görebileceksiniz.

Çeşme’nin gözdesi Pırlanta Plajı’nın denizi oldukça temiz ve sığ. Bu sayede güvenle dalış ve yüzme yapabiliyorsunuz. Rüzgârın yüksek olduğu günlerde plajda Kitesurf ve Windsurf de yapabileceksiniz. Doğa ve şehri keşfedeceğiniz aktiviteler isterseniz şehri keşfetmek için kültürel bir gezi yapabilir ya da bisiklet sürüşüyle benzersiz anılar biriktirebilirsiniz. Oksijenin keyfini çıkarmak için bir doğa yürüyüşü yapmanızı tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Sörf
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga
Gezi
Rahatlama

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş