Pembe Çakıl Koyu Kamp Alanı

Pembe Çakıl Koyu Kamp Alanı
4,40

--

--

Hızırşah, Datça/Muğla


Hakkında

Datça’nın nadide güzelliğini gözler önüne seren muhteşem bir koyda kamp tatili yapmak için rotanızı Pembe Çakıl Koyu’na çevirebilirsiniz. Yemyeşil bir doğa ve özgür maviyi buluşturan eşsiz bir doğada yer alan Pembe Çakıl Koyu yüzme ve çadır kampı için tercih edilebilecek en doğru yerlerden biri. Akvaryumu andıran eşsiz koyun geniş sahili irili ufaklı çakıl taşlarından oluşuyor. Koyun denizi de aynı sahil gibi zeminde küçük taşlara sahip. Koyun rüzgâra açık bir bölgede bulunması denizin ılık olmasını sağlıyor. Ancak bu durum büyük bir dalgaya sebep olmuyor. Bu sayede Pembe Çakıl Koyu’nun sakin denizinde özgürce yüzmenin keyfini çıkartabiliyorsunuz.

Pembe Çakıl Koyu kamp alanına gelirken arzunuza göre özel araç ya da tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Bölgeye araçla gelirken Knidos Antik Kenti istikametini takip etmeniz gerekir. Ardından yolu takip ederek koya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgeye Datça merkezinden kalkan günübirlik tekne turları ile de gelebilirsiniz. Pembe Çakıl Koyu özel araç ve tekne turu ile ulaşımda kolaylık sunsa da genellikle meşakkatli bir yolda bulunuyor. Bu durum da koy çevresinin olabildiğince sessiz ve huzurlu olmasını sağlıyor. Saklı bir cenneti andıran ücretsiz kamp alanında huzurlu bir çadır kampı yapabilirsiniz. Üstelik çadırınızı sahil arkasında bulunan ormanlık alana kurarak arzuladığınız sessizlik ve sakinliğe kavuşabilirsiniz. Kamp alanı çevresinde herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle yeme-içme ya da türlü ihtiyaçlarınızı kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor.

El değmemiş güzelliğiyle görenleri hayran bırakan Pembe Çakıl Koyu kamp alanında deneyimleyebileceğiniz birçok aktivite de bulunuyor. Ücretsiz koy çevresinde doğayı keşfedeceğiniz bir trekking yapabilir ya da bisiklet sürüşünün keyfini çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda berrak denizde özgürce yüzebilir ya da dalış yapabilirsiniz. Vücudunuzu dinç tutarken ruhunuzu dinlendirecek aktivitelere ihtiyaç duyarsanız da oksijeni yüksek bir ormanda yoga yapmanızı öneririz. Koya doğru yola çıkmadan önce çevrede özel tesislerin bulunmadığını bilerek, hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan