Patriçya Burnu Kamp Alanı

Patriçya Burnu Kamp Alanı
3,90

--

--

Namık Kemal, Ayvalık/Balıkesir


Hakkında

Eşsiz günbatımına tanıklık edeceğiniz Patriçya Burnu’nu mutlaka görmelisiniz. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Patriçya Burnu, Cunda’ya olabildiğince yakın. Dolayısıyla Balıkesir’e doğa kampı yapmak için gelen kampçılar tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Alibey Adası’na bağlı koyda muhteşem bir manzaraya tanıklık ederken yıl boyunca hayalini kurduğunuz sessiz ve sakin bir atmosfere ulaşabileceksiniz. Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz Patriçya Burnu’na özel araçlarla ulaşım sağlanabiliyor. Kamp bölgesine gitmek için Cunda ilçe merkezine ulaşmadan önce toprak yola dönemiz gerekiyor. Ancak sizi gideceğiniz toprak yol konusunda uyarmalıyız. Yolun bozuk ve taşlı yapısı özellikle zemini yüksek olmayan araçların geçişi için zorlayıcı olabilir. Bu nedenle bölgeye giderken zemini yüksek araçları tercih edebilirsiniz.

Patriçya Burnu Kamp Alanı’na gidiş her ne kadar göz korkutsa da bölgeye vardığınız anda sizi muhteşem bir doğa manzarası karşılıyor. Dolayısıyla Patriçya Burnu’na adım attığınız andan itibaren her türlü yorgunluk ve stresi arkada bırakabiliyorsunuz. Patriçya Burnu Kamp Alanı herhangi bir özel işletme ya da tesise ait değil. Dolayısıyla bölgede ücretsiz bir çadır kampı kurabiliyorsunuz. Bölgede ufak bir beach tesisi bulunuyor. Burada bir ücret karşılığında vakit geçirirken wc, duş, sıcak su, elektrik ya da restoran gibi hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz. Kamp tatiliniz boyunca ücret ödemek istemezseniz kendi ihtiyaçlarınız için temkinli gelmenizi öneririz. Dolayısıyla gelirken aracınızda soğutucu, dayanıklı besinler ve su getirebilirsiniz.

Bir doğa harikası Patriçya Burnu Kamp Alanı’nda huzur ve sakinliğin keyfini çıkartırken birçok aktiviteyi deneyebilirsiniz. Ücretsiz kamp alanı çevresinde doğayı keşfedeceğiniz bir trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda yaz sıcağından bunaldığınızda yüzme ve dalış gibi aktivitelere vakit ayırabilirsiniz. Şehrin dokusunu keşfetmek isterseniz de çevrede bulunan Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Cunda Yel Değirmeni, Rahmi M. Koç Müzesi, Cunda Despot Evi ve Cunda Tarihi Pazar gibi bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Patriçya Burnu’na doğru yola çıkmadan önce ihtiyaçlarınız için ücret ödemek istemezseniz hazırlıklı gelmeniz gerektiğini unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

13°/10° C

Clouds

Çar (21.Şub)

12°/11° C

Clear

Per (22.Şub)

13°/13° C

Rain

Cum (23.Şub)

15°/15° C

Rain

Cmt (24.Şub)

16°/16° C

Clouds

Paz (25.Şub)

14°/12° C

Rain

Pzt (26.Şub)

11°/8° C

Rain

Sal (27.Şub)

10°/11° C

Clear

Çar (28.Şub)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Voleybol

Genel

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Restoran

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş