Papaz Koyu Kamp Alanı

Papaz Koyu Kamp Alanı
4,50

--

--

Mavikent, Kumluca/Antalya


Hakkında

Antalya’nın Adrasan sınırları içerisinde kafa dinleyebileceğiniz ücretsiz rotalardan biri de Papaz Koyu. Geçmişte aktif bir kamp işletmesi olarak hizmet veren bölge, Mavikent Belediyesi tarafından bir mesire alanı olarak halka açılmış. Dolayısıyla Papaz Koyu’nda hiçbir ücret ödemeden çadır kampı kurabileceğiniz gibi ihtiyaç noktasında da mahrum kalmıyorsunuz. Antalya şehir merkezine yaklaşık 101 km’lik mesafesi bulunan Papaz Koyu’na ulaşım hem toplu taşıma hem de özel araçlar ile sağlanıyor. Özel araçla Papaz Koyu’na gelirken Kumluca yönünü 6 km geçmeniz gerekiyor. Harita rotasını takip ettiğinizde Adrasan ilçe merkezi üzerinden de bölgeye kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak Papaz Koyu’nda çadır kurabileceğiniz bölgeye araçlar inemiyor. Dolayısıyla aracınızı güvenli bir noktaya park edip kalan yolu yürüyerek devam etmelisiniz. Ayrıca Papaz Koyu’na Adrasan araçlarıyla da kolayca ulaşabilirsiniz.

2019 yılından önce özel bir kamp tesisi olarak hizmet veren ancak günümüzde ücretsiz bir şekilde kampçıları ağırlayan Papaz Koyu’nda birçok olanak mevcut. Bölgede çadır kampı yaparken wc, duş, içme suyu, mescid ve elektrik gibi birçok olanağa erişebiliyorsunuz. Aynı zamanda Papaz Koyu sınırları içerisinde bir market de var. Ancak marketin sınırlı ürün stoğu nedeniyle bölgeye gelirken kendi hazırlığınızı yapmanızı öneririz. Papaz Koyu’nda ateş yakabileceğiniz yerden yüksek mangal alanları da var. Burada isterseniz akşam vaktini değerli kılacak bir kamp ateşi yakabilir ya da mangal keyfi yapabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Papaz Koyu Kamp Alanı’nda yüksek ve geniş dallı çam ağaçları mevcut. Dolayısıyla Papaz Koyu’nda konaklarken serinleyeceğiniz gölgelik birçok alan bulabilirsiniz.

Likya Yolu yürüyüş rotası üzerinde bulunan Papaz Koyu, doğasever kampçılara birçok aktivite olanağı da sunuyor. Papaz Koyu Kamp Alanı’nda konaklarken Likya Yolu üzerinde trekking yapabilir ve gördüğünüz birçok doğa mucizesinin fotoğrafını çekebilirsiniz. Ayrıca piknik masası ve sandalyelerinde yer bulabilirseniz kamp tatilinize eğlenceli piknik anıları da ekleyebilirsiniz. Yaz tatilinin keyfini çıkarmak için de denizde özgürce yüzebilir ya da su altı güzelliklerini keşfedeceğiniz bir dalış yapabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde koyu ziyaret eden tekneler ile bir tekne turuna çıkabilirsiniz. Papaz Koyu’na gelmeden önce sinyal gücünün bazı noktalarda zayıf olacağını bilerek güvenlik açısından bir konum bildiriminde bulunabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

20°/18° C

Clouds

Çar (17.Nis)

19°/16° C

Clear

Per (18.Nis)

19°/17° C

Clear

Cum (19.Nis)

17°/16° C

Rain

Cmt (20.Nis)

18°/16° C

Clear

Paz (21.Nis)

19°/17° C

Clouds

Pzt (22.Nis)

23°/22° C

Clouds

Sal (23.Nis)

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Kültür
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Bisiklet

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)