Ortunç Koyu Kamp Alanı

Ortunç Koyu Kamp Alanı
4,50

--

--

Namık Kemal, Ayvalık/Balıkesir


Hakkında

Ortunç Koyu’nda yılın tüm stresinden arınacağınız sakinleştirici bir kamp yapabilirsiniz. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Ortunç Koyu, Cunda Adası bölgesinde ücretsiz kamp yapmak isteyen tatilciler için harika bir fırsat sunuyor. Ücretsiz kamp alanına ulaşım hem toplu taşıma hem de özel araçlarla sağlanıyor. Bu durum da bölgeyi olabildiğince kalabalık bir hâle getiriyor. Bölgeye özel araçla gelecekseniz öncelikle Ayvalık istikametini geçip Cunda Adası’na doğru ilerlemeniz gerekiyor. Cunda Island tabelası istikametinde devam ettikten sonra solda Ada Camping’i görerek sola doğru dönmelisiniz. Az bir mesafe gittikten sonra Ortunç Koyu’na ulaşabilirsiniz. Bölgeye toplu taşımayla gelmek için de Ayvalık-Cunda arası düzenli seferler yapan minibüsleri tercih edebilirsiniz. Ancak Cunda’ya geldikten sonra kalan yolu devam etmek için bir toplu taşıma bulunmuyor. Bu nedenle kalan yol için araç kiralaması yapabilirsiniz. Ortunç Koyu’na giden yol biraz dar ve engebeli. Dolayısıyla zemini alçak araçları tercih etmemeli ve gelirken fazla hız yapmamalısınız.

Bolca gölgelik alanda çadır kurabileceğiniz Ortunç Koyu’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir kamp tesisi yok. Bu nedenle ihtiyaçlarınız için hazırlıklı gelmenizi öneririz. Ancak koy çevresinde kafe, market, büfe, otel, lokanta ve yürüyüş parkuru gibi olanaklar mevcut. Bu sayede kısa bir mesafe kat ederek ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Ortunç Koyu’nda tamamen ücretsiz bir çadır kampı kurmak ve ihtiyaçlar için ücret ödememek için de hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Ortunç Koyu’nda kamp yapabileceğiniz bölgenin etrafı ağaçlarla çevrili. Bu sayede gölgelik bir alanda ferahlığın keyfini çıkartabiliyorsunuz. 

Ortunç Koyu’nda yer alan plaj mavi bayrak ödülüne layık görülmüş. Aynı zamanda koy içerisinde 35 adet dalış noktası bulunuyor. Bu sayede hem kaliteli hem de huzurlu bir yaz kampı yapabiliyorsunuz. Cunda’nın eşsiz yeraltı güzelliklerini keşfetmek için dalış imkânlarından faydalanabilirsiniz. Dalış eğitiminiz yoksa da dalış okullarından özel bir eğitim alabilirsiniz. Ortunç Koyu’nda ruhunuzu dinlendirirken tertemiz oksijen almanızı sağlayan yürüyüş parkuru da bulunuyor. Bu sayede konakladığınız süre boyunca trekking yapabiliyorsunuz. Bölgeyi keşfetmek için de bisiklet sürüşü ya da gezi yapmanızı tavsiye ederiz. Ortunç Koyu’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin herhangi bir işletmeye ait olmadığını unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Market

Restoran

Ağaçlık alan