Örmeci Yaylası Kamp Alanı

Örmeci Yaylası Kamp Alanı
4,00

--

--

Mudurnu/Bolu


Hakkında

Bembeyaz bir kar örtüsüyle kış manzarasına şahit olacağınız bölgelerden biri de Örmeci Yaylası Kamp Alanı. Abant Gölü civarında yer alan Örmeci Yaylası, kış gelip doğa beyaza büründüğünde şehir halkının vazgeçilmez bir rotası hâline geliyor. Örmeci Yaylası çevresinde yer alan ahşap evler ve taştan sokaklarıyla bir şehrin kültürel mirasına da tanıklık etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ücretsiz bir çadır kampı yapabileceğiniz Örmeci Yaylası Kamp Alanı’na Abant Gölü istikametinden ulaşmak mümkün. Abant Gölü’nün hemen sağından ayrılan yolu takip ettiğinizde Örmeci Köyü ve Yaylası’na kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Geldiğiniz noktada manzara karşısında bir düzlüğe çadırınızı kurarak keyifli bir kampın tadını çıkarabilirsiniz.

Yılın her sezonu hem kampçı hem de yerliler tarafından sık sık ziyaret edilen Örmeci Yaylası her mevsim başka bir güzelliğe sahip. Yaz geldiğinde Abant Gölü çevresinde kuş sesleri ve tertemiz oksijen karşısında bir kamp yapmak mümkün. Kış geldiğinde de doğanın yeşil örtüsünün yerini bembeyaz doğal ve saflık görüntüsü alıyor. Örmeci Yaylası Kamp Alanı’nda çadır kurmak istemeyen ziyaretçiler için de yayla evleri bulunuyor. Üstelik hem kamp hem de yayla evlerinde kaldığınız sürece birçok ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Örmeci Yaylası Kamp Alanı’nda tuvalet ve çeşme gibi olanaklar bulunuyor. Ayrıca gün içerisinde temel ihtiyaçlarınızı Abant Gölü çevresinde bulunan kapsamlı tesislerden karşılayabilirsiniz. Örmeci Yaylası’nda telefon sinyali de sorunsuz bir şekilde çekiyor.

Doğada muhteşem konumu itibariyle Örmeci Yaylası Kamp Alanı’nda kalırken birçok aktiviteyi denemeniz mümkün. Abant Gölü’nün çevresinde balık tutabilir ya da konforlu bir kampçılık yapabilirisiniz. Ayrıca doğanın güzelliklerini keşfetmek için bir yürüyüşe çıkabilir ve bu süreci fotoğraflarınız ile hareketli bir hâle getirebilirsiniz. Bolu’nun meşhur gece soğuklarından nasibini alan Örmeci Yaylası’na kış mevsiminde gidecekseniz yanınızda mutlaka dört mevsime dayanıklı çadır, uyku tulumu ve cep sobası gibi ekipmanlar bulundurmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Restoran

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet