Ömerli Barajı Kamp Alanı

Ömerli Barajı Kamp Alanı
4,30

--

--

Ömerli, Çekmeköy/İstanbul


Hakkında

Yemyeşil çam ormanlarını keşfederken yüksek oksijenle adeta yenilenmek için Ömerli Barajı’nda çadır kampı yapabilirsiniz. Şile’de bulunan kamp alanı heybetiyle büyüleyen ve ejderhayı andıran bir baraj üzerine kurulmuş. Ömerli Barajı, özellikle muhteşem manzarası ve sessizliğiyle kampçıların ilgisini çekmeyi başaran kamp alanlarından bir tanesi. Kampta doğa yürüyüşleri ve keyifli olta balıkçılığını yapmak istiyorsanız rotayı mutlaka Ömerli Barajı’na çevirmelisiniz. Barajın kurulduğu geniş ve düzlük arazi üzerinde çadırınızı kurarak konforlu biçimde konaklayabilirsiniz.

Ömerli Barajı çevresinde kamp yapmak için şahsi aracınızla gelmeniz gerekiyor. Baraj yakınına geliş için toplu taşıma araçlarını kullanamıyorsunuz. Aynı zamanda bölgede kontrollü olmak şartıyla kamp ateşi de yakılabiliyor. Şahsi araçla getirebileceğiniz kamp ekipmanlarınız varsa çevreden toplayacağınız ateşe elverişli odunlar sayesinde kamp ateşi yakabilir ya da sıcacık bir çay içebilirsiniz. Ömerli Barajı kamp alanı çevresinde özel tesis ya da işletme bulunmuyor. Bu nedenle günlük yeme-içme ya da wc-duş gibi temel ihtiyaçlarınızı kendi imkânlarınızla karşılamak zorunda kalıyorsunuz. Dolayısıyla konakladığınız süre boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz ekipmanları şahsi aracınızda getirebilir ve böylece konforlu bir kamp yapabilirsiniz.

Ömerli Barajı’na kamp için geldiğinizde keyfinizi artıracak birçok aktiviteyi de deneme fırsatı bulabiliyorsunuz. Baraj çevresinde dilediğiniz gibi balık tutabilirsiniz. Aynı zamanda kano gezileri yapabilirsiniz. Vücudunuzu güçlendirmek isterseniz de patika yolları üzerinde keyifli bir trekking deneyebilirsiniz. Baraj çevresi fiziksel olduğu kadar ruhsal aktiviteler için de kıymetli vakitler sunar. Bölgede kamp kurduktan sonra parlak yıldızların altında uzanabilir, manzarayı fotoğraflayabilir ya da en sevdiğiniz kitabı okuyabilirsiniz. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce çevrede herhangi bir özel tesis bulunmadığını unutmamalı ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Yüzme (Nehir)
Kano
Gezi
Rahatlama
Yoga
Voleybol
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan