Okçuoğlu Yaylası Kamp Alanı

Okçuoğlu Yaylası Kamp Alanı
4,00

--

--

Okçuoğlu/Arpaçay/Kars


Hakkında

Doğaseverlerin yıl boyu vazgeçilmez rotalarından biri de Okçuoğlu Yaylası. Çadır ve karavan kampı için elverişli alanlara sahip Okçuoğlu Yaylası, Ardahan ve Kars şehirlerini birbirinden ayıran sınırda yer alıyor. Konum olarak Göle ilçesinde bulunan Okçuoğlu Yaylası’nın şehir merkezine yaklaşık 90 km’lik bir mesafesi mevcut. Dolayısıyla el değmemiş doğal güzelliğiyle Okçuoğlu Yaylası Kamp Alanı’na ulaşım özel araçlarla sağlanıyor. Bu sayede iki şehri birbirinden ayıran doğal bir yaylada kendi karavanınızla da kamp deneyimini tadabilirsiniz.

Tamamen doğal bir oluşuma ev sahipliğini üstlenen Okçuoğlu Yaylası’nda ihtiyaç karşılama noktasında herhangi bir özel tesis bulunmuyor. Bu nedenle yaylada kalacağınız süre boyunca ihtiyaç duyacağınız ekipmanları gelirken yolda temin edebilirsiniz. Yaz ve kış rotalarının vazgeçilmezi Okçuoğlu Yaylası Kamp Alanı çevresinde görsel bir şölene davet eden sarp kayalıklar bulunuyor. Söz konusu doğal oluşumu bir fırsat bilen gezginler için bölgede tırmanış ve dağcılık gibi faaliyetlerin yapılması da mümkün. Doğayla baş başa büyüleyici vakitler vadeden Okçuoğlu Yaylası Kamp Alanı’nda sarp kayalıklardan esen tertemiz bir atmosfer mevcut. Dolayısıyla bölgede kaldığınız süre boyunca tertemiz oksijeni içinize çekerek kamp yapabilir ya da farklı yürüyüş rotalarını keşfedebilirsiniz. Okçuoğlu Yaylası Kamp Alanı’nda yürüyüş yaparken birbirinden farklı güzellikleri kaydetmek için doğa fotoğrafçılığı da yapabilirsiniz.

Tırmanış ve dağcılık faaliyetleri için sık sık ziyaret edilen Okçuoğlu Yaylası’nda her mevsime özel ayrı bir güzellik mevcut. Yaz ve bahar mevsiminde yemyeşil doğanın bambaşka renklerle şenlendiğini görebilirsiniz. Vakit kış sezonuna geldiğinde dağların üstünü örten bembeyaz karlar sayesinde muhteşem bir güzelliğe tanıklık edebilirsiniz. Kamp alanına gelirken tercihiniz kış sezonundan yana olacaksa sert soğukları hesaba katarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Okçuoğlu Yaylası Kamp Alanı’nın yaban hayatı da oldukça aktif. Bu nedenle bölgede yer alan hayvanlara karşı dikkatli olmanızda fayda var.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Kayak
Tırmanış
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan