Nurhak Dağları Kamp Alanı

Nurhak Dağları Kamp Alanı
4,90

--

--

Tapkırankale, Elbistan/Kahramanmaraş


Hakkında

Yaz ayında bile heybetli dağların tepesinde kar görebileceğiniz büyüleyici bir rota da Nurhak Dağları. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi ve Tapkırankale bölgesinde yer alan Nurhak Dağları, tarihin en eski yerleşim yeri olarak biliniyor. Bölgenin sahip olduğu zengin tarihi miras ve heybetli doğal güzellikler sayesinde mutlaka görülmeye değer bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Kahramanmaraş şehir merkezine yaklaşık 150 km uzaklığa sahip Nurhak Dağları’na özel araç ile gitme şansınız bulunuyor. Çevre illerden yola çıktığınızda Malatya’dan 106 km, Adıyaman’dan 112 km ve Şanlıurfa’dan 197 km’yi bulan bir mesafe sonunda Nurhak Dağları’na ulaşabilirsiniz. Tarihi kalıntıların gizemiyle birlikte büyüleyici bir atmosfere tanık olacağınız Nurhak Dağları’nda konforlu bir çadır kampı da yapabilirsiniz.

Heybetli görüntüsüyle Kahramanmaraş’ın büyüleyici güzelliği Nurhak Dağları tarihi İpek Yolu üzerinde bulunuyor. Dolayısıyla dağların tarih boyunca birçok egemenliğe ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Bölgenin kapsamlı tarihi sayesinde adım attığınız her noktada eşsiz kalıntılara tanık olabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı için elverişli noktaları bulunan Nurhak Dağları Kamp Alanı’nda özel işletme ya da tesis mevcut değil. Dolayısıyla dağ eteklerinde yaptığınız bir kamp süresince ihtiyaç duyacağınız her kaynağı yanınızda getirmelisiniz. Dağcılar ve doğaseverler tarafından yılın her sezonu ilgi gören Nurhak Dağı’na özellikle tırmanış için gelenler fazlalıkta. Dolayısıyla kış sezonu bembeyaz bir örtünün dağları kapladığı vakitte Nurhak Dağları Kamp Alanı’na gelerek tırmanış gruplarında yer alabilirsiniz.

Nurhak Dağları Kamp Alanı’nda zirve yürüyüşü yapabileceğiniz elverişli patikalar bulunuyor. Ayrıca dağın heybetli yüzünde bir tırmanış da gerçekleştirebilirsiniz. Kar ve buz kütleleriyle dolu Nurhak Dağları’nda tırmanış ya da yürüyüş yaparken mutlaka dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Dağların sahip olduğu tarihi miras özellikle turistlerin ilgisini de fazlasıyla çekiyor. Dolayısıyla bölgede tarihi fotoğraflamak ya da keşfetmek için gelen meraklı turist, gezici ya da dağcılara rastlamanız mümkün. Nurhak Dağları Kamp Alanı’nda herhangi bir özel işletme bulunmadığı için tedarikli gelmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan